Jump to content
BMW E39 Club Romania
mik15

Cumpar E39, 6 Cil., Facelift, Sedan

Recommended Posts

Nu am gasit alt loc pe forum unde sa pun anuntul, asa ca il pun aici, daca este gresit rog a fi mutat si imi cer scuze.

Asadar, caut sa cumpar un E39, Sedan care sa aiba urmatoarele optiuni esentiale:

- motor in 6 cilindri(benzina, diesel)

- de preferat cutie automata, dar nu e un must

- scaunele sa fie Sport, Confort, Contour, in nici un caz cele standard, de preferat electrice si cu incalzire

- trapa sticla

- clima automata

- faruri cu xenon si spalator

- PDC

- OBC High

- DSP de preferat sau HiFi

- carlig remorcare

- M-pack de fabrica as prefera, nu e un must

- fara rugina, stiu ca e greu dar la fel de bine stiu ca se poate :)

Orice alte optiuni in plus sunt binevenite :) . Daca stiti o masina buna de vanzare sau care nu e inca listata dar pe care proprietarul se gandeste sa o vanda, puneti-ma va rog in legatura cu el. Vreau o masina cat mai OEM si fara modificari de prost gust sau prost efectuate, aprecieze modificarile daca sunt facute cu piese OEM si ca la carte fara improvizatii. Stiu ca sansele sunt destul de mici dar poate cineva de pe aici vrea sa isi vanda bijuteria , sunt cateva  aici :). Nu stiu ELF ce mai facuse cu ea, era exact ce caut.

• Like 1

On 17.01.2018 at 10:11 AM, mik15 said:

Asadar, caut sa cumpar un E39 ...

Am un prieten pe care il bate gandul sa-si vanda masina, cred ca o sa il bat eu inainte.

e39 525d automat, interior piele neagra, sport, banchete rabatabile, perdeluta, pachet M oem complet, din fabrica. A inlocuit recent un carenaj cu altul nou, OEM, suspensie reglabila, o sa il intreb si de restul optiunilor de pe masina ca nu le stiu pe toate.

Farurile reconditionate recent, lupe bixenon, sticle noi, folii ... i-am montat spalatoare de far, are folie de protectie pe capota si bara fata. 

Masina a fost revopsita complet anu’ trecut in vara, cu mici imperfectiuni in cateva locuri. 

Km pe la 360000.

Este foarte intretinuta, reviziile le face in germania, o are de vreo 3 ani, luata din germania. Fiscal, acte, totul e ok

nu dar nici nu am mai cautat atat de serios, imi place in continuare E39 dar mi-e teama sa ma mai leg la cap, masina e totusi veche si are nevoie de atentie iar eu nu prea mai am timp/chef de bibilit pe la ea...diesel oricum nu as mai vrea ci doar benzinar.