Sari la conținut

cumpar amortizoare spate M tehnic II


gheo
 Share

Recommended Posts

M tech 2 adica S705A sunt foarte scumpe amortizoarele si vin doar pe original . aftermarket nu sunt, pentru ca si eu am vrut sa le schimb. poti sa iei un echivalent de la monroe.. monroe reflex .. dar este un echivalent pentru M tech I ( pentru 704 ), daca gresesc , cine stie mai bine va rog sa corectati. si cred ca sunt mai scumpe de 1100 ron bucata.. eu ultima oara cand am intrebat era vreo 1300 ron bucata, nu mai stiu daca cel de fata sau cel de spate.

Bilstein b12 sau monroe reflex cu arcuri eibach pro kit sau H&R .. asta e parerea mea. daca vrei sa pui suspensie noua si nu vrei sa dai o gramada de bani pe una M tech 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Baieti, aveti masini care nu se mai fabrica de 15 ani si inca nu stiti cat va costa piesele cu aproximatie??

Am m tech 2 pe masina si stiu ce spun.

Doar un exemplu, la repezeala. Mai este si un baiat aici, pimp, aduce piese, intrebati.l si pe el sa va confirme.

Oricum, Monroe sunt gunoaie, dati banii degeaba pe ele.

Codul piesei este 556 834

82 - 4904 - 557 - 238

Pentru cine e curios am si o poza cu el pe masina, dar nu o pot atasa.

https://m.autopieseonline24.ro/sachs/1228890

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, la e39 m tech II nu exista OEM si aftermarket fabricat de Sachs, exista doar UN  model de amortizor, care vine de prim montaj.

Confuzia ta cred ca vine de la faptul ca te astepti ca oem inseamna ceva stantat bmw, dar aici nu este cazul, pe amortizorul original apare doar sachs, nu si sigla bmw.

Nu pot urca aici poza cu el original pe masina, daca tii lasa.mi un nr.telefon si ti.o trimit pe watsapp.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Omule,  pentru Mtech2 Sachs - ai o varianta in jur de 600 lei. Au fost si amortizoare Monroe Reflex - pentru echipare Mtech 2, undeva la 400 lei.

Cu partea cu stanta, apare si sigla bmw pe amortizoarele originale, pe langa sigla Sachs, nu stantat, ci pe sticker.

Cat despre ce spui tu, original si AM, e un pic de diferenta intre Sachs AM - la ce ai facut tu referire la 550 lei bucata, si OEM ( original equipment manufacturer - produse de Sachs) - de la 1300 lei in sus, bucata.

Spor!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit si varianta oe ale amortizoarelor fata m tehnic 2 fata am atasat imagini cei din afara au montat sunt discutii pe forum bmw5.co.uk pentru cine este interesat .la berlina pentru spate inca nu am gasit cod sachs echivalent doar pentru touring sachs 311952 cine este interesat sa le schimbe noi.post-47986-0-62812500-1392218331_thumb.jpg

post-47986-0-24373000-1392218340_thumb.jpg

post-47986-0-43535000-1392218336_thumb.jpg

post-47986-0-94861600-1392218326_thumb.jpg

post-47986-0-10177900-1392218345_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 21.09.2018 at 10:21 AM, gabrielgalai said:

Impecabile sunt noi, din magazin, daca iei sh sunt niste gioarse mai mult sau mai putin.

nu neaparat, eu sau tu daca avem suspensie mtech si masina ruleaza impecabil, iar maine o lovim si o dezmembram, nu inseamna ca vindem gioarse

poti gasi piese sh oem mai bune de 10 ori decat aftermarket

am avut discuri de frana si placute sh Ate rulate 5000km ca apoi am facut upgrade la frane, radeau unii cand le-am pus la vanzare, ca cine cumpara discuri si placute sh, dar eu daca nu le dadeam jos mai mergeau 40mii poate  

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Acum 13 ore, gabrielgalai a spus:

Le.ai reconditionat pana la urma? Unde  si cum?

da le am reconditionat in bucuresti la codescu nota 10 am vazut cum se reconditioneaza 150 ron bucata le am facut pe ulei dupa ce gasesc inca 2 pe fata le fac si pe acelea 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...