Sari la conținut

E39 535i v8 Bv_13_Gri


Ioana
 Share

Recommended Posts

Salut✌, el este nebunul meu, pe care-l iubesc la nebunie, il am de 2 ani, pasiunea pentru BMW a inceput de la un E53 in anul 2008 (rip in 2014), apoi am luat un E39 523i pe care l-am tinut 2 ani, pana am gasit V8-ul asta si m-am indragostit de el la prima cheie, masina nu arata asa...i-am schimbat, farurile, stopurile, jantele...3 perechi 😅😂 suspensia i-am pus-o reglabila, iar pana la anul in aprilie cel tarziu la sfarsitul lui aprilie, masina va fi vopsita integral, si ce imi doresc cel mai mult e sa o fac manuala si sa ii pum motor de 4.4 😍...

In rest, doar drumuri bune, fara incidente si sa auzim de bine ✌

FB_IMG_1518676827479.jpg

FB_IMG_1521318845927.jpg

FB_IMG_1523353030882.jpg

20180429_145108.jpg

20180723_115817.jpg

FB_IMG_1521314327679.jpg

FB_IMG_1521313990746.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 hours ago, Ioana said:

5700lei anual, dar pentru moment o tin asa, cat mai pot, banii aceia pe care ii dau la stat, prefer sa îi bag in ea 🤷‍♀️😁

Daca ratezi sa platesti impozit un an, nu cred ca mai ajungi la zi vreodata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cumparata recent din Romania cu acte, 99% esti luat deja in evidenta la fisc. In momentul in care vanzatorul depune actele ca s-o scoata din evidenta, trece la tine. Nu mai exista sa ramana masini in aer, pt care nu plateste nimeni impozit. Nu se poate nici sa te prezinti cu acte false cum ca ai fi cumparat-o ieri, din moment ce proprietarul anterior a depus deja actele s-o scoata din evidenta acum X timp. Eu zic sa verifici la oficiul de taxe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto masina, sa te bucuri de ea si la cat mai putine probleme.E o masina foarte misto E39 si mai ales cu motorizarea asta, nu e ea foarte rapida dupa standardele din ziua de azi, insa sunteul acela de V8 e inconfundabil. Daca ai converti-o la manuala ar fi mult mai agila, automata aceea e destul de lenesa.

 

@bogdan wst depinde la ce interval te-ai dus la primarie, poate le ia ceva vreme, insa asa cum sunt actele de transfer acum facute, in momentul in care vanzatorulului i se pune stampila de la fiscal pe contract automat este trecut noul proprietar acolo, doar asa se poate scoate de pe rolul fiscal. Pe cale de consecinta respectiva informatie a noului proprietar e transmisa catre circusmscriptia financiara a celui ce a cumparat-o, sansele sunt foarte mici sa mai ramana masini in aer. Insa, masinile care au ramas in aer pana cand s-a schimbat legislatia, asa vor ramane probabil for ever, nimeni nu va avea dorinta sau interesul sa le mai plateasca impozitul.

Din ce am mai auzit, ca si zvon, ca se mai practica pentru evitarea taxelor mari, este falsificarea actelor cu care inscrii o masina pe rolul tau fiscal, asta pentru masinile aduse de afara, practica se falsifica cilindreea inscrisa in acte, fiind nevoie doar de copii ale originalelor acestia le modifica, in loc de 4400cmc trec 1997 cmc gen.. Evident esti pasibil de dosar penal pentru asa ceva insa oamenii isi asuma astfel de riscuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, manuala o fac 100% dar intai imi doresc sa o vopsesc si sa îi schimb pragurile, o vad prioritara chestia cu vopsitul 😊 si chiar daca nu este ea cea mai rapida, nu imi pasă, tot o iubesc 😋

Drumuri bune, la toata lumea ✌

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...