Sari la conținut

Cați cai are mașina ta?


TOM
 Share

  

367 membri au votat

  1. 1. CaÈ?i cai are maÈ?ina ta?

    • 116 CP - 525td
      1
    • 136 CP - 520d
      58
    • 143 CP - 525tds
      30
    • 150 CP - 520i
      58
    • 163 CP - 525d
      87
    • 170 CP - 520i
      20
    • 170 CP - 523i
      11
    • 184 CP - 530d
      12
    • 192 CP - 525i
      11
    • 193 CP - 528i
      13
    • 193 CP - 530d
      48
    • 231 CP - 530i
      7
    • 235 CP - 535i
      2
    • 245 CP - 535i
      2
    • 286 CP - 540i
      3
    • 400 CP - M5
      7


Recommended Posts

  • 2 months later...

salutari. 530d 193. Evacuare cap coada, discuri ventilate si perforate. Pe viitor dupa ce pun motorul la punct sper sa ajung si eu la Iasi pentru cativa caluti in plus! deocamdata sunt toti vii dar vreau mai mult' Bafta tuturor!

Neaparat trebuie soft sa scoti in evidenta noua evacuare ;)

Iar legat de putere, niciodata nu o sa ne ajunga :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, 525d probabil undeva in jur de 200 (+-5cp). Remapat la RBN Tuning custom pe masina (nu soft descarcat de pe net si uploadat in ECU). Masina se comporta exemplar pentru ce am nevoie (trage superb pana in 3500-3800, dupa o ia destul de repede in jos). Momentan sunt mai mult decat multumit cu puterea masinii, as vrea o turbina marita (eventual cu rulment), injectoare noi si pompa de inalte si dupa remapat iar, dar asta dupa vara asta sau la anul. Cap de lista acum sunt : suspensie, discuri perforate+placute (Brembo/Zimmerman Coat Z) si o evacuare cap-coada pe 3inch (fara catalizator, ma gandesc ca poate o las doar cu o intermediara mica). Ramane de vazut! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, 525d probabil undeva in jur de 200 (+-5cp). Remapat la RBN Tuning custom pe masina (nu soft descarcat de pe net si uploadat in ECU). Masina se comporta exemplar pentru ce am nevoie (trage superb pana in 3500-3800, dupa o ia destul de repede in jos). Momentan sunt mai mult decat multumit cu puterea masinii, as vrea o turbina marita (eventual cu rulment), injectoare noi si pompa de inalte si dupa remapat iar, dar asta dupa vara asta sau la anul. Cap de lista acum sunt : suspensie, discuri perforate+placute (Brembo/Zimmerman Coat Z) si o evacuare cap-coada pe 3inch (fara catalizator, ma gandesc ca poate o las doar cu o intermediara mica). Ramane de vazut!

Frumoase planuri :) iti urez spor la ele! Al meu 525d, manual cei drept, trage pana in 5000 rpm ;)

Inainte de toate, cum ai si facut lista de prioritati, trebuie sa o faci mai stabila (suspensie, bari stabilizatoare, bari de rigidizare) si frane bune, deabia dupa aceea treci la mai multa putere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase planuri :) iti urez spor la ele! Al meu 525d, manual cei drept, trage pana in 5000 rpm ;)

Inainte de toate, cum ai si facut lista de prioritati, trebuie sa o faci mai stabila (suspensie, bari stabilizatoare, bari de rigidizare) si frane bune, deabia dupa aceea treci la mai multa putere!

Asa cum am zis, primele pe lista sunt suspensia si franele. Nu stiu daca o sa merg pe barile de rigidizare (poate doar pt aspect), influenteaza mult prea putin la o masina ca E39. Arcuri, amortizoare si niste bari stabilizatoare MT2 sau Eibach si am exact ce-mi trebuie. Poate schimb si toate bucsele cu ceva poliuretanic (street use, altfel sunt mult prea rigide). 

 

Cat despre tras...o fi a mea stricata  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 8 months later...

Salutare 

Am facut si eu un dyno test dupa ceva vreme.. si de la 193HP & 410Nm am printr-un stage one facut de o veche cunostinta la 227HP si 486Nm.

Cutia o simt ca e pe vine, caraie cand dau in marsalier, fiind una automata, e premeditata la o uzura prematura pe acest model :(

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...