Jump to content
BMW E39 Club Romania
toffefe

520d EE

Recommended Posts

Salutare,

Desi sunt inscris pe forum de ceva vreme, nu am facut nicio prezentare a bolidului din dotare, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Sunt mandrul posesor al unui BMW 520D 2003 Exclusive Edition, culoarea black sapphire si interior piele sandbeige. Se alfa in posesia mea de 1 ani si aproape 2 luni, cumparata SH evident din romania, dar la origine a fost adusa din Belgia. Masina se prezinta in stare destul de buna, mai ales dupa ce i-am rezolvat unele probleme nu f grave ce-i drept: schimbat brate, bielete, discuri frana, placute etc. ( am folosit numai piese originale sau in cel mai rau caz lemforder).

Pot spune ca in posesia mea, aceasta masina duce o viata linistita, eu am grija de ea si ea are grija de mine. De fapt e un EL, asa am fost atentionat de fostul proprietar:  e baiat.

Din cauza unui oras aglomerat ca Iasul, m-am ales cu cateva zgarieturi pe spoilere, dar nimic serios.

Atasez cateva poze cu masina in cauza (am sters nr de inmatriculare din motive pur personale):

DSCF0070.JPG

DSCF0071.JPG

DSCF0072.JPG

DSCF0073.JPG

DSCF0074.JPG

DSCF0075.JPG

DSCF0076.JPG

DSCF0077.JPG

DSCF0078.JPG

DSCF0079.JPG

DSCF0080.JPG

DSCF0081.JPG

DSCF0082.JPG

DSCF0083.JPG

DSCF0084.JPG

DSCF0085.JPG

DSCF0086.JPG

DSCF0087.JPG

DSCF0088.JPG

DSCF0089.JPG

DSCF0090.JPG

• Like 1

Așa e, ma gândeam la un minim 17, dar mi-e mila de suspensii aici in Iași.

Oricum jantele de acum sunt standard pt exclusive edition așa ca nu ma deranjează, fac parte din pachet.

multumesc frumos pt apreciere. primul E39 in care m-am urcat vreodata a fost un INDIVIDUAL, tot un 530D. din pacate nu era nici pe departe asa ingrijit ca al tau, dar combinatia de culori era incredibila. f frumos exemplar ai si tu.

LE: am gasit o sg poza cu acel E39 individual, posibil sa fi avut si interiorul mov. era oricum in 2 culori. se vede un pic volanul in poza.

IMG_0016.JPG

multumesc frumos pt apreciere. primul E39 in care m-am urcat vreodata a fost un INDIVIDUAL, tot un 530D. din pacate nu era nici pe departe asa ingrijit ca al tau, dar combinatia de culori era incredibila. f frumos exemplar ai si tu.

LE: am gasit o sg poza cu acel E39 individual, posibil sa fi avut si interiorul mov. era oricum in 2 culori. se vede un pic volanul in poza.

Ms, am mai vazut culoarea asta pe un e39 benzinar si pe viu, arata superb

Enviado desde mi Samsung Galaxy S4 usando Tapatalk

@TheWolf26 - multumesc frumos de apreciere

@focanebuna - persoana in cauza si-a cumparat magazia de noua din ungaria in 2007 si a fost montata pe bmw-ul violet din poza de mai sus. oricum nu o mai folosea, fiindca pe actualul e39 are alta magazie tot mp3, asa ca mi-a dat-o mie.

cred ca standard astfel de magazii au fost puse pe x5 si e46 ultimele modele.

Au iesit bine dupa reconditionare. vopsea de unde ai luat?

Le: observ ca si la tine centurile si-au schimbat culoarea :) . Prea pretentios cremul asta!

Inca o intrebare:

Interiorul e crem, insa interiorul la portbagaj este gri. Nu trebuia sa fie tot crem?

azi ca sa termin treaba inceputa, am lucrat la hidratarea tapiteriei de piele. am folosit banalul lapte demachiant doina si pot sa zic ca sunt f multumit de rezultate. pielea e intr-adevar mai moale si mai fina, ca sa nu mai zic de pielea de pe mana mea :lol:

aparent dupa ce am parcat am scos cheia din contact in timp ce semnalizarea mai mergea. o ora mai tarziu, cand m-am dus din nou la masina, angel eye-ul de pe partea cu semnalizarea uitata era aprins. o fi un bug, o fi un feature, i don`t know. clar e ca pana dimineata as fi ramas fara baterie.

Interesant. Chestia asta e la grupul VAG. Am sa incerc si eu sa vad daca are efect.

Cat priveste curatarea si hidratarea tapiteriei, eu merg pe Ningrin pt. ca e mai usor de curatat. Am mers si pe Doina, rezultatul este mai bun decat la orice produs (fara exagerare) insa necesita mult timp operatiunea in sine.

Guest
This topic is now closed to further replies.