Jump to content
BMW E39 Club Romania
SAX

E39 puse la vanzare in Romania !

Recommended Posts

Acum 5 ore, gaboru a spus:

Salutare,

Am pus masina sus: https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-e39-525i-manual-m-pack-2002-IDbyT8W.html

Nu prea ma lasa inima sa o dau .. dar daca se gaseste un maniac ca mine as renunta mai usor la ea..

Faina masina, am vazut-o prin oras insa doar din exterior :D. Le scade valoarea din nefericire, cu trecerea timpului. Spor la vanzare.

Salutare frați E39-ari! Long time no see :P

De ceva vreme tot caut mașină, sătul de problemele interminabile cu a mea... Tot am zis că iau ceva nou, dar la 10-15k nu prea iei nimic bun și frumos, iar mai mult nu aș da, având în vedere că fac mai puțin de 10km pe zi cu mașina. 

M-am tot uitat și după un E92/3 benzină, dar n-am găsit nimic să-mi facă cu ochiul. E60 mi se pare urât, în special interiorul :blink: 

De vreo săptămână, am văzut anunțul colegului gaboru și parcă tot E39 mi se pare una dintre cele mai frumoase mașini fabricate vreodată. :wub:

Dintre colegii mai vechi, știe careva mașina? E ce trebuie? 

Acum 6 ore, mariuselix a spus:

Salutare frați E39-ari! Long time no see :P

De ceva vreme tot caut mașină, sătul de problemele interminabile cu a mea... Tot am zis că iau ceva nou, dar la 10-15k nu prea iei nimic bun și frumos, iar mai mult nu aș da, având în vedere că fac mai puțin de 10km pe zi cu mașina. 

M-am tot uitat și după un E92/3 benzină, dar n-am găsit nimic să-mi facă cu ochiul. E60 mi se pare urât, în special interiorul :blink: 

De vreo săptămână, am văzut anunțul colegului gaboru și parcă tot E39 mi se pare una dintre cele mai frumoase mașini fabricate vreodată. :wub:

Dintre colegii mai vechi, știe careva mașina? E ce trebuie? 

Daca doresti un e39 in mintile lui si ingrijit, masina colegului Gaboru, e mai mult decat perfect ! Ti-o recomand ! 

• Thanks 1

Salut Mariuselix,

Nu ai fost la intaniri pana acum? imi suna cunoscut userul tau .. pe forum stiu ca esti vechi dar parca si la intalniri ai fost . la paltinis , la alba?
Eu nu am prezentat niciodata masina pe forum , doar la cateva intalniri ce am fost . Daca vrei sa stam de vorba ma suni.

Mersi

Da...as fi luat-o pt mine. Injectoarele facute, cutia facuta...Dar sunt dupa o recenta 'despartire'...sunt masini bune dar au niste ani totusi, si incep a cere bani, ceea ce eu nu mai is dispus sa ofer masinii. Plus ca piese de Alpina nu stiu daca se gasesc usor.

Posibil lovita in față. Far parte sofer cu halogen, far parte pasager cu xenon. Lipsesc protectiile (sitele) la ventilatorul AC. Verificata daca a fost cu volan pe dreapta. Necesita verificare detaliata, mai ales ptr un 3.0d in Romania.

Ms de informații, m-am chiorât la poze și nu pot să realizez de unde ți-ai dat seama de toate detaliile astea :)

Am luat legătura cu proprietarul, mașina e înmatriculată acum, are ceva rugina la un prag. Am seria de caroserie, nu a avut volan pe partea dreapta.

Am dat înapoi fiindcă e euro 2 (nu euro 3 cum credeam) și într-un an nu o sa mai am voie sa intru deloc în București cu ea... :(

In schimb, întotdeauna mi-am dorit un E39, dar la vremea lui nu mi l-am permis. Iar asta are și pachet m, o motorizare decenta și culoarea, care pt mine e cea mai mișto.

Si euro  3 iese din calcul pentru bucuresti, peste 2 ani o sa fie interzis.

Asta daca se mentin planuriile actuale.

Euro 4 gasesti doar la motoare pe benzina, M54 fabricate dupa 2002 (aproximativ).

Hai sa nu dezinformam.. deci e vorba de 2024 pentru euro 3.

Dar, e un mare DAR aici, fiind vorba de o hotarare locala, se va putea ataca in instanta. Inca nu stim cat de constitutionala e hotararea aceasta, mi s-ar parea normal sa interzica accesul in centru, in anumite intervale orare (adica de luni pana vineri), dar nu e normal sa nu poti sa iti duci masina in parcare, la tine in curte sau la bloc. 

Da, asa pare. Cred ca am ramas confuz pentru ca tot s-a schimbat proiectul. Mai trag de touring atunci :)

Pe langa aspectele constitutionale ma intreb cum primarie va reusi sa pune la punct un sistem de taxare si contol din 1.1.2020.

• Like 1