Sari la conținut

The Red Devil !


zeenpower
 Share

Recommended Posts

Da , deci sa vedem de unde sa incep ,salutare in primul  rand , ma ,, intitulez'' Iulian ( Tymmi) iar de curand sunt posesorul unui E39 520i ( 2.2 ) 12 . 2002 deci are aproape 12 ani ,packet m  , masina am achizitionat-o din Timis deci daca vi se pare cunoscuta sau are deja facuta prezentare imi cer scuze :) .

De prin Iunie cred ca tot caut ceva intretinut  sa arate bine si sa mai aiba si dotari pe masura, vroiam ceva cu motor mai mare dar cred ca o sa fac un upgrade la asta ,( am avut inainte un e36 2.5 coupe si un e46 2.8 ) ideal ar fi fost un 2.5i dar chiar nu am gasit unul ,, frumos'' pe la noi si sa mai fie si inmatriculat plus taxa platita :)) ( stiu ca vreau prea multe dar na )) . 

Dupa ce am facut vreo 15 ore cu trenul de la Iasi la Timisoara ( pai na am vrut tren  sa pot dormi linistit in vagonul cu paturi :)))) dar cine a putut dormi in galagia aia plus ca vroiam sa vad si eu cum este cu trenul, dar chiar nu recomand sa incercati experienta ) am ajuns in oras cu bine cu doar vreo 2 ore intarziere , mai apoi am am vazut masina , am facut o diagnoza iar totul era ok exact cum a spus proprietarul dar dupa ce am ridicat-o pe elevator surpriza tehnic nu era chiar 100 % ok cum ma asigurase proprietarul la telefon dar am zis ca asta e acum daca tot am venit atata drum nu pot sa plec fara masina , pana la urma ne-am inteles si am plecat spre casa . Nu sunt genul sa vreau masina de 11 12 ani in stare perfecta si cu ,,120 000 kilometri originali''  ( dar l-am rugat frumos pe proprietar sa-mi spuna in mare ce am de schimbat si sa nu bat atata drum fara rost, plus ca aveam si eu un buget    ) Per total sunt multumit de masina , am schimbat urmatoarele :

 

- Amortizoare 

-Placute

-Ulei , filtre etc

-Instalatie apa plus motorase

-Instalatia xenon ( instalatia aftermarket  avea becurile arse, si a trebuie sa dau jos farurile sa le schimb deoarece fostul proprietar a prins becurile cu poxipol direct pe faruri  (o fii crezut ca il tin o viata becurile)   :))

-Rulmeti fata

-Bucse bara stabilizatoare spate

-Si ceva pe la frana de mana ( tambur parca) 

 

in rest este ok 

urmeaza sa mai schimb flansa la cardan ( aud o bataie in a1a si a2a )

-parbrizul (este crapat)

-instaltie noua de xenon ( am de 35 de w , dar nu se vede nimic ) 

-jante pe 19 Bmw 176 style

-oglinzi m

-un polish plus de revopsit capota ( are cateva pete de rugina) si bara spate (sa exfoliat voseaua)

-dvd plus gps cu android ( ce parere aveti?)

 

Dotari :

 

-Pachet m

 

-Senzori de parcare

 

-Geamuri electrice

 

-Interior sport Alcantara

 

-Volan M

 

-Dsc

 

-Senzori de ploaie-lumina

 

-Dublu climatronic

 

-Oglinzi incalzite

 

-Perdeluta spate

 

-Folie Llumar omologata

 

-Pilot automat

 

-Sistem audio cu 12 boxe ( nu stiu firma)  

 

-Subwoofer plus statie aftermarket

 

-Telefon

 

-Comenzi volan

 

-Computer de bord

 

-Xenon

 

-Spalatoare faruri

 

-Scaune fata cu incalzire 

 

Momentat am doar cateva fotografii dar am sa mai adaug in plus cat de curand   ;) Si na imi cer scuze daca 

am mai gresit cate ceva sau nu m-am exprimat foarte bine dar asta e fiecare cu pacatelel lui :)) .

Astept pareri cu ce imbunatatiri as putea sa mai aduc masinii ,in plus fata de ce am mentionat si nu nu vreau suspensie sport ( Traiesc in Moldova si asta imi ocupa tot timpul ) :)) am avut un e46 cu suspensie sport si chiar nu vreau sa repet experienta ( foloseam masina in fiecare zi si nu era deloc placut ) ;)

20141105_203214.jpg

20141105_203222.jpg

20141110_105315.jpg

20141110_165627.jpg

20141114_011221.jpg

20141117_195053.jpg

20141117_195109.jpg

20141117_195150.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul depinde de la ce firma este supensia. Pe cel verde aveam una "low budget" si sincer era foarte rigida. Pe asta rosie am ceva mai de mjloc, care este reglabila pe inaltime si pe duritate. Sincer ii total alta treaba, foarte putin rigida. Cu jantele pe 17 nici nu iti dai seama ca ii suspensie sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acidutzu nu te plange ca si dupa a ta intorc multi capu eu is unu ce o am pe descktop .... si ... sunt mandru ca am e39 sambata o scot pe a mea din service un upgreat nou  pack M exterior ce urmeaza jantele.., ce zici ma ajuti cu cewa??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...