Sari la conținut

Al meu (fost)525dA,actual 525d(manual)


alin_23
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dadea in deflectorul de cauciuc,orice i-as fi facut,dadea in el,l-am taiat nitelus :D
Mai am un colt de rezolvat,dar cand ajung la Harsova.Intre timp,duminica o sa ma duc la targ cu ea,poate poate.
Sunt placut surprins de consumul in traficul din Constanta,in Harsova imi lua 18 in oras pe gpl si undeva la 15 benzina ,in Constanta imi ia 14 pe gpl si undeva la 12,8-13 pe benzina.Chiar nu ma asteptam.

 

 

 

LE:   asta daca mergi incet,si nu dai vreun kickdown  :lol:  :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin ce au patit pozele astea ? fa si tu ceva mai clar sa se inteleaga  :lol: Nustiu dar pe zi ce trece imi plac touringurile mai mult :blink: si mai ales cu rondell 

Mi-am scapat telefonul si l-a luat ameteala....maine fac cu altul,sper sa ii faca dreptate masinii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spala masina cu spuma activa 

Si cumpara un bidonas de solutie pentru trimuri si nu vei mai avea problema cu decolorarea lor

masina o spal doar acasa,cu sampon auto,trimurile au fost vopsite de mine,nu sunt shadowline de fabrica,au fost chrome.

 Ce-mi plac mie jantele alea   :blink:  

Talonul mai mic si e perfect  ;)

 

 Tot cu suspensia sport ai ramas Aline ? e prea low e prea ce-a ce trebuie !!! :beach: Usor usor o faci cum trebuie ! cred-ca ti-a iesit idea de-a o vinde nu ?

e cat de sus posibil suspensia,balonul e de 50 pe fata,asa am gasit cauciucurile ,ideea de a o vinde nu mi-a iesit,fac multi km in oras si se cunoaste la portofel lucrul asta,altfel e cu 318 tds,vreau neaparat un e39 diesel,preferabil un 525,daca nu,merge si un 520 :D

LE: de bine ce imi laudam masina,a inceput sa imi intrerupa la ralanti,initial doar pe gaz,acum face si pe benzina la fel,are momente cand sta normal la 800 apoi incepe sa scada...sa urce..sa fie bujiile?in 1000 de ture nu imi intrerupe,nici mai sus de atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regulatorul de ralanti. Cert este ca la rece si mai ales cum dă frigul fluctueaza putin in ralanti.

 

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk

Initial,facea doar pe GPL,insa de azi noapte am observat ca si pe benzina face asa,azi s-a inrautatit situatia.Cum arata regulatorul asta?Aveti vreun part number,ceva?Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este sub admisie ca un tub metalic cu o intrare si doua iesiri din ce-si amintesc de la 2,8.

 

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk

Nu am partnumber din păcate. Il identifici pe realoem

 

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am rezolvat partial problema,era de la GPL,un injector nu merge bine si da gaz aiurea,din cauza asta ramanea gaz in admisie dupa ce inchideam instalatia si mergea masina prost si pe benzina.Dupa un drum Constanta-Harsova doar pe benzina,nu mai sunt probleme.Multumesc pentru sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat partial problema,era de la GPL,un injector nu merge bine si da gaz aiurea,din cauza asta ramanea gaz in admisie dupa ce inchideam instalatia si mergea masina prost si pe benzina.Dupa un drum Constanta-Harsova doar pe benzina,nu mai sunt probleme.Multumesc pentru sfaturi!

Din pacate, la defectiunile instalatiei GPL trebuie sa te adresezi firmei care a montat instalatia sau uneia din oras daca asa ai luat masina. Defectiunile GPL-ului sunt riscante si trebuie rezolvate in service autorizat. Cel putin, in ceea ce ma priveste, nu ma pricep la GPL si nici nu voi monta vreodata pe o masina indiferent cata economie mi-ar aduce. Cu toate sistemele de siguranta au, o simpla scapare pe la un injector cum ai avut tu si o scanteie te pot propulsa spre cer. Este doar o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...