Sari la conținut

525dA - devenit 530d manual - Scooter


Scooter
 Share

Recommended Posts

 

Noutati !

 

Intre timp am schimbat complet semnalizarile, am trecut la pachet cu semnalizari albe.

Sticle noi faruri, urmeaza folie protectie.

Shadowline Glossy (folie oracal)

Schimbat suspensia complet cu suspensie sport (arcuri Eibach Pro-kit + amortizoare Monroe + flanse noi).

Mai am cate ceva de facut, timp sa gasesc.

 

Ceva poze de azi:

 

 

 
DSC3016.jpgDSC3018.jpgDSC3030.jpgDSC3036.jpgDSC3043.jpgDSC3044.jpgDSC3046.jpgDSC3047.jpgDSC3048.jpgDSC3052.jpg
 
Si ceva stickere !
DSC3072.jpgDSC3076.jpg

 

 

Arata foarte bine, farurile si semnalele albe o schimba mult, iar cu noua suspensie pare sa fie ce trebuie ! Sper ca esti multumit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emblemele fac toata treaba :)))

Deci vreau sa zic ca arata intr-un mare fel,felicitari si la cat mai multe "obtiuni".

A mai coborat un pic cu noua suspensie,cam cu cat? Cat a ajuns suspensia,totalul?

 

suspensia completa 250e

 

cam asta e diferenta, pe spate nu prea se vede ca inainte aveam suspensie normala, dar cred ca era cam praf

cred ca in jur de 3-4 cm

 

2015_08_15_20.jpg

la accelerare masina nu se mai lasa, nu mai simt fata ca decoleaza

la franare e fantastica, abia acum ma bucur de franele mari :) nu se mai ridica deloc spatele cand masina se opreste din franare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- vedem si de jante de vara daca vor fi bani mai in primavara, oricum style 37 sunt flebetea mea :) ne auzim 

- interiorul e tot albastru ! bord, consola, mocheta, scaune, ramane deocamdata asa, chiar imi place :) cand va fi sa ma plictisesc va fi schimbat, cu crem probabil... si pentru crem am o slabiciune, negru am avut

- navi e 16:9 cu mk3, bm24 care o sa primeasca un alt amplificator, se vor anula finalii si din bm24 o sa folosesc doar preamplificarea, restul aftermarket

am uitat sa spun, masina are 176.000km  :beach:

dar cu vre-o 5800 ore pe motor.

 

cand am luat-o m-au interesat 3 lucruri: motor, cutie, sa nu aiba rugina si a fost cum am vrut ! a.... si fara probleme pe rulare, suspensie, etc.

frumoasa!

intrebari :d

-cum adica navi 16:9 cu sau fara mk, ce e mk asta? :D

-ore functionare motor unde/ cum se pot citi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- MK e modulul de navigatie, sunt mai multe generatii, cele mai uzuale MK3 (foloseste CD) si MK4 (foloseste DVD pentru harti si are 3D perspective, e si mai rapid ca MK3)

 MK-ul da si grafica la monitor, altfel, fara el, s-ar vedea cu fonturi urate, pe un fond albastru

- orele de functionare le vezi cu testerul INPA, pe motor, la analog values

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...