Jump to content
BMW E39 Club Romania
Scooter

525dA - devenit 530d manual - Scooter

Recommended Posts

schimbat banda 1 pe 2, cat m-am asigurat in oglinda, fata de pe banda 2 a franat la o trecere de pieton, calcase pietonul pe trecere, departe fiind, ca era drum cu 4 benzi.

In fine, am franat si impactul a avut loc pe la 5-10 km/h, doar ca am intrat in coltul barei ei, un polo de prin 2000

I-am crapat si bara fetei, acum sa vad cum o dau la pace ca nu as uza de asigurare sa ma trezesc cu ea dublata anul viitor

farurile par intregi, nu am deschis inca capota ca nu eram sigur ca se mai inchide la loc, vad azi. bara e ok, suportul la numar e un pic afectat

le: primul accident in 18 ani de permis... ca la majorat :)

• Like 4

Na ! Buba !

trebuie sa ma invat sa strunesc noii cai putere... cel mai probabil vopsesc toata masina, ca tot aveam de gand in primavara

e vreo problema ca e mai rece acum? daca vopsitul se face profesional, la cuptor etc?

2016_11_07_19.jpg

Și a mea a fost vopsita anul trecut pe vremea asta. Nu au fost probleme, dar i-am aplicat un strat de ceara solida, pentru orice eventualitate. Contează mai mult modul în care este pregătită mașina înainte de vopsire si compatibilitatea dintre materialele folosite (preferabil să fie fabricate de aceelasi producător)

Trimis de pe al meu MI 3W folosind Tapatalk

Nu influenteaza temperatura exterioara calitatea vopselei,cheia este pregatirea corespunzatoare.Produsele de la Sinto mi-au lasat o impresie buna cand am vopsit masinile.

Ai grija mai mare pe viitor.M pachet nu o faci?

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Nu influenteaza temperatura exterioara calitatea vopselei,cheia este pregatirea corespunzatoare.Produsele de la Sinto mi-au lasat o impresie buna cand am vopsit masinile.

Ai grija mai mare pe viitor.M pachet nu o faci?

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Va fi și pachet M. Socul a fost destul de mic, posibil de asta sa nu fi sarit

Sent from my Huawei P9

Faci ce faci si tii topicu asta sus 😂

Ai schimbat cutia, topicu sus, ai schimbat motoru, topicu sus 😂

N-ai mai avut ce sa ii faci ... ai pocnit-o 😂

Topicu sus 😋

On-topic: din cate stiu, la un impact usor, nu se declanseaza airbag-urile. Doar de la o anumita viteza ...

Si tre' sa lovesti cu armatura, din cate stiu senzorii sunt undeva in lonjeroane in fata(poate ca spun prostii dar asa stiam)

Acum un an, cand am pocit-o si eu, a fost mai frig, era sf lui decembrie. Asa cum a spus toata lumea, conteaza FOARTE mult cum e pregatita. Daca e pregatita cum trebuie, nu vei avea prb.

• Like 1

Hai ca nu e grav. Avand in vedere ca oricum

vrei sa o vopsesti, poate nici supararea nu e foarte mare.

Cu primul e39 (GRC) am patit, ca la cateva luni dupa ce o vopsisem integral, sa am accident, cu daune ceva mai mari (far dreapta, aripa dreapta, capota, bara).

UP-uri dintr-astea nu-mi plac la topic...

Ma orientez acum sa vad unde sa fac masina, deocamdata am gasit la cineva la care am vazut facut frumos un TT. 

Pe la 4000 lei cu polish dupa cateva luni inclus.

Mai sondez piata vreo 2 saptamani sa vedem ce si cum...

@AugustYn nu am vazut senzori in lonjeroane, singurii senzori sunt pe podea sub scaunele din fata, cred ca aia masoara tot ce trebuie, bine ca nu au sarit, era culmea la 5km/h :)

Aia de pe radiator e senzorul AUC, recirculare automata la clima.

În privința lacului a zis ca da 2 mâini. Ce am văzut ca avea făcut era ok

Sent from my Huawei P9

a,nu stiam ce este :))

Ii poti spune sa  dea cat mai mult,cat de mult posibil.Ca idee,mi-a intrat la botul masinii 1l de lac cand am facut-o...

Incearca 2l de lac,sa ai de unde polisa pe viitor.

• Like 1

UP-uri dintr-astea nu-mi plac la topic...

Ma orientez acum sa vad unde sa fac masina, deocamdata am gasit la cineva la care am vazut facut frumos un TT. 

Pe la 4000 lei cu polish dupa cateva luni inclus.

Mai sondez piata vreo 2 saptamani sa vedem ce si cum...

@AugustYn nu am vazut senzori in lonjeroane, singurii senzori sunt pe podea sub scaunele din fata, cred ca aia masoara tot ce trebuie, bine ca nu au sarit, era culmea la 5km/h :)

un vopsitor bun o face sa arate perfect din vopsea/lac si nu are nevoie de polish

imi pare rau de patanie, dar tot raul spre bine

eu as vopsi o mai pe caldura 

Din fabrica si reprezentante de renume, ies masini vopsite cu textura ,,coaja de portocala". Tine de materialele folosite, nu de vopsitor si cum toata lumea merge pe profit maxim si cheltuieli minime, nu au cum sa scoata masinile vopsite ''oglinda''. Din acest motiv se apeleaza la polish ulterior.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...