Sari la conținut

my "black cat"


ratcatalin16
 Share

Recommended Posts

BLACK CAT!

E o masina simpla,fara prea multe dotari dar principalul atu,nu a fost modificat absolut nimic la ea. Totul a fost ca la iesirea de pe poarta fabricii,avantajul unui singur proprietar care nu prea ''si-a bagat nasul''.

Actele la zi,totul perfect functional,dealtfel asa e acolo,cand vinzi masina,prima data o pui la punct. Carte service,4 chei,itp facut de o luna,diagnoza,extras nr de km,certificat de conformitate,etc.

Pozele vorbesc...

14032015013.jpg14032015014.jpg14032015019.jpg14032015020.jpg

 

In principiu e ceea ce cautam,nu mi-am dorit o tapiterie de piele uzata de trecerea anilor,am cautat ceva simplu,de culoare neagra,cu trapa,geamuri,climatronic si un motor decent,pana in 2000cmc.

 

D57rK9v.jpg

 

SP_A0986.jpgSP_A0994.jpgSP_A0998.jpgSP_A1004.jpgSP_A1005.jpgSP_A1006.jpg02112009_001.jpg04112012045.jpg

 

 

 

btw: in afara de ce scrie in prima poza,la inmatriculare,insistati sa va treaca si ca in poza a 2-a,daca uita ei sa o faca!

14032015009.jpg14032015008.jpg

 

o lista cu ce se mai pune pe masina,mai pica una...

http://www.e39.ro/forums/index.php?/topic/657-my-black-cat/?p=45617

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnu' Catalin! Ne intalnim si pe acest forum!

Iti mai spun inca o data, ai un e39 foarte frumos si ingrijit! Pastreaza-l asa si pune-i faruri oem facelift, vor schimba foarte mult aspectul, alaturi de stopurile facelift (e destul de complicat sa le montezi, dar se poate).

Motorul e ok din punctul de vedere al impozitului, dar atat. Consum mai mic decat 2,5 (523i sau 525tds) nu are, putere prea mare nu are, dar avantajul e ca il poti schimba cu un 2,5 sau 2,8 si sa platesti in continuare taxele pt 2.0!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenirea la tara `natala`...

 

 

czjyyId.jpg

7P7FXhc.jpg

 

Primu lucru au fost jantele,replica ///M 6.

Au urmat farurile...

 

MqPwrby.jpg

 

salutare liviule!!!ma bucur sincer sa te gasesc aici,in felu asta am cel putin un prieten :) app;.sa inteleg ca ai gasit-o???
:good:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare liviule!!!ma bucur sincer sa te gasesc aici,in felu asta am cel putin un prieten :) app;.sa inteleg ca ai gasit-o???

:good:

 

Si eu ma bucur ca te-ai alaturat acestui forum! Dincolo, pe bmwforum, nu prea mai era acel ,,feeling'' pe care il ai intr-o comunitate de pasionati pt masini, zero sfaturi dar in schimb, multe critici si vorbe urate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur ca te-ai alaturat acestui forum! Dincolo, pe bmwforum, nu prea mai era acel ,,feeling'' pe care il ai intr-o comunitate de pasionati pt masini, zero sfaturi dar in schimb, multe critici si vorbe urate...

+1,ba mai mult...in ultima vreme totul se reduce la vanzari/cumparari!

@marius 3030,

la vremea respectiva farurile de fl erau cam scumpe asa ca le-am luat astea gandindu-ma ca totusi sunt noi.acuma sunt cam satul de ele si crede-ma ca le-as schimba dar am alte prioritati...directie,discuri..,sunt cam multe!

jantele cu toate ca sunt pe 19 toli,8,5 cu 9,5j sunt replica,facute-n italia!din pacate am luat un canal cu una si va trebui putin lucrat la ea dar pana la primavara sper sa o fac :lol: ...acuma sunt cu cele de iarna deci,nu-i stres!

sa mai pun ceva poze cu belgianca...

 

m9GR0Ok.jpg

mfjcz8I.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lansat cu-a 2-a de la vreo 40/h m-a facut un coleg de forum cu e36 m50b20.intr-adevar se simte...si la consum cu 0,5 in plus,afara.acuma ce sa zic,nu e racheta,probabil ca pentru asta "tablele" cu care vine echipata sunt de aluminiu :)
pe de alta parte de la 150 in sus e de vis,e o diferenta enorma fata de "baloane" pe 15.

...niste poze din vara,la statia de beton!

10072012273.jpg10072012278.jpg10072012275.jpg10072012279.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am vazut ca si voi aveti statii montate pe masina ;) ,asa ca m-am gandit sa-mi prezint si eu cobra :P mea!
m-am tot gandit unde s-o pun si pana la urma am bagat-o in stanga,mai precis in torpedoul mic.a mea incape perfect acolo,n-am vrut sa o monntez definitiv ca la primavara va merge inapoi pe camion.

post_297_0_15655300_1357635940.jpgpost_297_0_35461000_1357635945.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, la multi ani ! imi place cum arata masinuta, ingrijita, tabla dreapta :) sa ai grija de ea.

a, si ce sa mai zic, aceleasi sfaturi: faruri fl, poate niste jante oem bmw. de cand am vazut replici de-astea pe logan taxi m-a apucat asa o greata de 'jante m6'... sper ca nu te superi :)

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate,si la noi in satu mare e unu cu logan pe taxi de are jante m6!pacat,la inceput mi-a placut foarte mult modelu in schimb acuma...vorba ta :lol: ,ce ma consoleaza e ca da altfel pe masina mea decat pe logan,cred ca si pe golf am vazut..,vai s`amar!

la multi ani theos_ si tie,un an nou fericit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa folosesti cu placere si fara probleme masina. Totul este cum trebuie, chiar si jantele chiar daca sunt replici, insa te rog eu frumos, prima investitie, cumpara-i niste faruri cum trebuie sau monteaza-le la loc pe cele nfl. Nu vreau sa te superi insa sunt cele mai urate faruri posibile care s-au inventat pt. E39. Lupele din interior sunt prea iesite in afara de zici ca a calcato cineva pe cap si ia iesit ochii! Inca o data cu scuzele de rigoare. :l_good_luck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca e mai stabila la viteze mari :rolleyes:

senzatia e ca si cum ai merge pe cale ferata cu un tren de mare viteza :lol:

mersi baieti..,cum sa ma supar ??pana la urma e un forum,socializam,luam ce-i mai bun si facem ce credem ca-i mai bine ;)

bafta si voua cu "fiarele"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un coleg amabil mi-a facut un VT la rugamintea mea,fiind curios cum ar fi cu semnale rosii.totodata a si 'trantit-o' putin :lol: fara sa-mi dau seama :o
voi ce ziceti de stopurile complet rosii?in afara de cele de fl e singura varianta care-mi surade,smoked au toti si cu alb dar rosii mai rar,deeeci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,asa e,intr-un moment de exaltare i-mi placuse dar acuma mi-e jena,chiar si in trafic..,aveam de gand sa ma lipsesc de ea!

e anu schimbarilor asa ca voi merge pe clean!

totusi,ceva pareri despre stopuri?lasati grila ca e ca si cum n-ar fi,acuma o dau jos :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu le-am facut,oricum nu eram decis,tocmai in scopul asta am cerut niste pareri!intre timp am renuntat la plastice,acuma va trebui sa ma chinui putin sa indepartez siliconu de pe praguri si putin polish dupa aia.raman la ideea de clean pe viitor fiind suficient de incarcata cu chrome pack!

 

intre timp masina a primit un pack 'ciuning gratuit' la domiciliu

:dash1:

post_297_0_20200100_1358165730.jpgpost_297_0_87863400_1358165721.jpgpost_297_0_89202800_1358165744.jpg
+un set de pozitie 'a la america',o sa incerc o poza mai pe seara ca acuma nu e prea vizibil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...