Sari la conținut

520 i - 150 C.P.


masini
 Share

Recommended Posts

Oferit de: Proprietar
Marca: BMW
Model: Seria 5

 

Combustibil: Benzina
An de fabricatie: 1998
Rulaj: 227 000 km

 

Caroserie: Berlina
Capacitate motor: 1 991 cm3
Stare: Utilizat

 

BMW 520 - 150 C.P -fabricatie 24.04.1998.
Inmatriculata in Romania in noiembrie 2013.
Taxa platita si nerecuperata.

Masina este in stare impecabila din toate punctele de vedere .

ITP valabil pana in mai 2017

Carte service ,la 210000 km a venit din Suedia unde a avut un singur proprietar .Toate geamurile originale cu numarul de inmatriculare de Suedia sablat .
Kilometrii reali, verificati de mine la Bavaria cand am luat masina si accept si eu test mai departe.

Pilot automat,volan M de piele,inchidere centralizata pe cheie , patru chei,dublu climatronic cu functia restwarme,incalzire in scaune,suport pahare,cotiera fata + spate,spalator faruri,proiectoare,alarma originala,senzori ploaie.
Anvelope vara noi ,anvelope iarna noi,baterie noua, revizie cu toate filtrele facuta la 221000 km.
Folie Llumar autorizata,placute frana noi,discuri frana fata noi ,bascula dreapta spate noua,toate bratele fata noi ,amortizor stanga + flanse schimbate (amortizorul era curs) .Bielete antiruliu fata si spate noi.
Curele si role noi,pompa apa , radiator toate noi.
Schimbat ulei la cutie ,grup ,antigel,freonul schimbat nu completat,ulei servodirectie.Toate prezoanele noi.
Bujii noi ,garnitura capac culbutori noua.
Am kit ambreiaj original nou neschimbat (placa ,disc ,rulment) . Nu este nevoie de schimbare.

Tot ce am schimbat la masina pot demonstra .
Interiorul este impecabil ,schimbat cu unul de pe un 520 din 2003.

 

Pret 3400 euro . WBADD11030BN62292

WP_20150528_001.jpg

WP_20150528_002.jpg

WP_20150528_003.jpg

WP_20150528_004.jpg

WP_20150528_006.jpg

WP_20150528_007.jpg

WP_20150528_009.jpg

WP_20150528_010.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sfat: Mai lasa din pret, din pricina vechimii si lipsei dotarilor prea mult nu iti vei lua banii astia niciodata! Eu sincer mai mult de 2000euro nu as da pe ea, asta in masura in care chiar e asa intretinuta dupa cum ai descris. Nu ti-o zis cu rautate, dar daca ceri 4000, trebuie sa fie si justificati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca sunt off topic dar,cautam ceva tiribiste` pentru sotie,pe diferite site-uri. sunt preturi de 1500E si faceam o paralela la un seria 5,diferenta de la cer la pamant. eu consider ca la 2000 nu gasesti decat `raschete` cu actele in pioneze,un e39,fie el si sub/dotat/motorizat sau mai stiu eu cat de slab,ramane totusi un e39 si daca actele sunt la zi,masina intretinuta cu proprietar `civilizat`nu poate fi 2mii...

 

frumoasa si intretinuta,dau si eu un up!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Buna ziua si la multi ani la toti membrii  e39!

 

Nu am mai intrat in ultimul timp pe forum ,masina nu se mai vinde .

Motivul pentru care vroiam s-o vand este ca doream sa plec  intr-o tara unde se merge cu volan pe dreapta .

Acolo tot e39 imi cumparam .

Ca investitie masina ma duce peste 5000 euro ( 3500 m-a costat adusa si inscrisa).

Cand am cumparat-o avea vopsea originala ,asa o are si acum iar in primavara va primi un polish .

 

 

Multumesc.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...