Sari la conținut

The HULK 💪


The Hulk
 Share

Recommended Posts

http://www.wrt-parts.ro/produs.php?id=2959&t=/Piese-Tuning-Auto/Suspensii-sport/Kit-suspensie-reglabila/Kit-suspensie-sport-reglabila-D2-Racing-BMW-E39-4-6-cilindri-D-BM-44/

 

Ce parere aveti despre aceasta suspensie? Dupa cautari asta e singura care imi face cu ochiul...Insist cu suspensia pt ca daca e sa o las mai jos acum e momentul, si rezolv si frecatul aripii si lasatul mai jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.wrt-parts.ro/produs.php?id=2959&t=/Piese-Tuning-Auto/Suspensii-sport/Kit-suspensie-reglabila/Kit-suspensie-sport-reglabila-D2-Racing-BMW-E39-4-6-cilindri-D-BM-44/

 

Ce parere aveti despre aceasta suspensie? Dupa cautari asta e singura care imi face cu ochiul...Insist cu suspensia pt ca daca e sa o las mai jos acum e momentul, si rezolv si frecatul aripii si lasatul mai jos.

 

Nu vei rezolva doar din suspensie. Daca pui suspensie, oricum va trebui sa roluiesti aripile spate. Practic, dupa ce vei pune noua suspensie, rotile spate vor atinge si mai mult.

Cel mai bine, vorbeste cu Acidutzu, roluieste aripile, baga 5 oameni in masina si vezi daca mai atinge. Iar apoi daca vrei, pui si suspensia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la suspensia din link deoarece se poate regla si duritatea la ele(doar pretul e incomod la ele)...si am crezut ca daca le reglez sa fie mai dure pe spate poate as scapa fara sa roluiesc aripa.

Am masurat jantele, au 28,8 cm din buza in buza(impartit exact la 2.54 cat e 1 inch da cam 11,3 inchi...). Daca roluiesc aripa o sa arate urat cu alte jante mai inguste,gen alea de iarna..

E grea decizia, inca rumeg la ea, ms de sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu le am roluit pe spate...nu se vede "cu ochiul liber"

Cine stie sa daca face frumos...se incalzeste zona...asa progresiv se mareste presiunea...unghiul etc.

La mine baietii au facut treaba buna dar din graba au crepat o aripa...insa nu garantez ca nu a avut defecte sau crepaturi mici inainte.Am aparat de roluit daca vrei...e home made dar merge :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca suspenia aia ti se pare mult, eu iti recomand asta: http://www.ebay.de/itm/AP-Gewindefahrwerk-Tuning-BMW-5er-E39-5-D-Limo-35-65-30-60-1090kg-/371081735515?pt=LH_DefaultDomain_77&fits=Make%3ABMW%7CPlatform%3AE39&hash=item566631ed5b

Asta o am si eu pe masina si sunt mega multumit de ea. Se regleaza pe inaltime si pe duritate. Colegii care au mers cu masina mea pot sa iti spuna cat este de ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...