Sari la conținut

TM 85 AGT - Jos Cenzura!!


AugustYn
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

De azi masina sta pe amortizoare noi.

Am mers pe amortizoare Sachs, deoarece erau echipare de fabrica. Stiu ca amortizoarele de azi sunt diferite fata de cele de acum 15-17-20 ani, dar am preferat sa merg pe OEM.

Se simte o diferenta enorma in confortul masinii, amortizoarele de pe fata fiind terminate - le puteam impinge cu o singura mana, pana la capat.

Este putin mai inaltata de fata acum, probabil datorita faptului ca sunt noi amortizoarele ... nu stiu. La ochi, eu estimez o diferenta de cel putin 1-1,5 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Azi am reusit sa gasesc ceva ravnit de muuuulllltttti colegi de pe forum, in special cei cu carenajele de M aftermarket.

Si anume, am gasit carenaje de M rupte, dar cu cauciucurile alea intregi.

Pot in sfarsit sa acopar gaurile lasate de carenajele aftermarket

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa mai stergem putin praful.

O mica revizie cu ulei bmw5w30 plus toate filtrele. 

Si chedere noi noute la usile fata, direct din Germania, de la Dingolfing.

Asteptam si anvelopele de iarna, sa trecem pe winter mode.

Am ales tot Nankang, fiind foarte multumit de anvelopele Nankang de vara. Am comandat dimensiunile standard pe 16, 225/55.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Recent masina a primit conducte noi de frana, complete, inclusiv teava metalica si sectiunile din cauciuc. In total peste 7 metri de teava ...

Tevile vechi au fost atat de corodate incat la demontare, una s-a si rupt. Oare cat mai rezistau pe drum?? Eh asta e, nu voi afla.

 

Am schimbat si uleiul din cutie, era destul de murdar, ars, stie numa’ el ce era ... 

Am verificat si uleiul din grup, ala era curat, asa ca l-am lasat in pace. O-ring nou, dopul la loc si gata.

Si problema cea mai grava, neanticipata, rulmentul pe partea dreapta terminat in ultimul hal ... nu stiu cum de mi-a scapat pana acum. 

 

Urmeaza bratele pe fata, si mai facem o verificare la puntea spate sa vedem ce e de schimbat si acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...