Sari la conținut

Tancu' -e39-530d


rachiu_03
 Share

Recommended Posts

Va salut pe toti ! Ma bucur sa fac si eu parte din marea familie de e39... Cativa dintre voi mi-au dat deja niste sfaturi utile si m-au ajutat cu pareri cand am avut nevoie. sper sa o faca in continuare si eu voi face la fel daca ma pricep bineinteles. Dupa lungi cautari mi-am gasit in sfarsit ceva pe placul meu.... Eu am mai avut un 525 d si mi-a placut la nebunie de asta am optat tot pt un e39. Decat un e60 troaca si uzat, mai bine un e39 clasic si mai dotat, o masina cu personalitate. Masina am luat-o de la Tg Mures, cativa dintre voi o stiu probabil. Masina a iesit bine la testul motor si la diagnoza. Pana acum sunt foarte multumit de tanc... (asa am botezat-o). Probleme: ceva pixeli morti pe la cluster si mid, oglinda interioara ''cursa'' si senzor de ploaie lipsa plus carenajele mici din bara fata lipsa....a.... si la cd player am un final ars, deci nu am muzica in masina. Pun cateva poze de cand am luat-o de la tg mures. Altele nu am momentan. Sper sa va placa. ca si dotari : pachet m interior exterior, shadow line int. ext., tapiserie alcantara, full electric, xenon de fabrica,incalzire in scaune, predeluta electrica luneta, PDC,.... bau bau-uri dastea obisnuite...

 

 

 

 

 

SAM_1788.JPG

SAM_1789.JPG

SAM_1796.JPG

SAM_1801.JPG

SAM_1802.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa pun niste poze de la interior. din pacate singurele pe care le am sunt cele din anuntul de vanzare....

 

c274223555.jpg

c2742235510.jpg

c274223558.jpg

 

O sa ii fac niste poze mai de neam da sa se mai incalzeasca un pic.

 

 

arata super. neaparat poze cu interiorul alcantara full electric

 

 

 

hehe: ma refeream la geamuri si oglinzi. scaunele sunt manuale....

 

 

Planuri de viitor: Jante 18'' m5 style, lumini de zi cum are acidutzu (dar numai faza lunga), grile capota negre, ceva pe la muzica....si mai vedem

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoasa. s-o stapanesti sanatos ! poate ne intalnim prin trafic :)

cu numerele de mures sigur ma gasesti usor :lol:

 

multumesc pt aprecieri baieti ! si eu va urmaresc masinile de mai multa vreme si mi-a placut cam tot ce am vazut pana acum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos Tancu,sa-l stapanesti sanatos! :good:

Culoarea e misto tare,bara fata e criminala...bv!!!

 

Pacat ca nu are trapa :(

La inceput nu imi prea placea culoarea dar in timp mi-a intrat la inima, acum chiar imi place si e destul de rara. Trapa am avut pe cea veche pe 525, imi lipseste da ma descurc si fara... masina sa mearga bine ca trapa.....pot sa stau si fara :)

 

Frumos animalu, sa-l stapanesti sanatos. Am vazut si eu masina pe autovit cv vreme mama ce m-ar tenta asa cv numa ca nu ma lasa bugetu, merita si ultimu banut;)

Adevaru este ca din partea mea chiar a meritat si ultimu banut (a fost destul de scumpa 6400 euro), nu regret nici o clipa ca am luat-o. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata super.mie mi-a placut culoarea de cand am vazut-o.o s-o prinda ff bine niste grile negre.

imi pare ff bn ca pana la urma a fost ok treaba cu actele si ai cumparat-o pe asta,pt ca merita pe deplin.

s-o stapanesti sanatos si....s-o uzi calumea!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata super.mie mi-a placut culoarea de cand am vazut-o.o s-o prinda ff bine niste grile negre. imi pare ff bn ca pana la urma a fost ok treaba cu actele si ai cumparat-o pe asta,pt ca merita pe deplin. s-o stapanesti sanatos si....s-o uzi calumea!!! ;)

asa m-am gandit si eu, cu niste grile negre si bandourile cum sunt si ele negre o sa iese bini di tat. Mersi pt urari, deja am udat-o...Vorba aia cand faci cinste se umple masa de lume... :lol:

 

Cu actele am rezolvat, cu toate ca nu se lucra cu publicul, dar au fost de treaba functionarele si au inteles ca venisem de la craiova sa o cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata mi-au dat astia la temelie astazi cu noul timbru de mediu. Tre sa platesc 2670 euro taxa..... Imi vine sa le dau foc astora. Pana acuma s-au batut cu pumnii in piept ca nu se tine cont de capacitate motor, dar iata ca au facut o lege tipic romaneasca. La euro 3 si 4 creste taxa, la e1, e2 si non euro scade......  Am calculat conform criteriilor lor deci taxa e cea corecta. 40 % din valoarea masinii... romanian bullshit... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie la fel incepe sa imi para rau ca i-am votat. nici cu ailalti nu era mai bine, dar ma enerveaza faptu ca ei nu se gandesc la poluare ci la cum sa fac bani la buget. e absolut ridicol sa ma puna sa platesc 40 % din valoarea masinii. nu te mai poti bucura nici macar de o masina in tara asta... trist.... Pot sa o las pe nr de mures dar mie intotdeauna mi-a placut sa am toate actele in regula si masina pe numele meu. Nici nu mai imi vine sa bag bani in ea..... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine....ce e pe numele tau e al tau... ;)

asa e. la finante o sa o inscriu dar nu pot sa ii schimb numerele la militie ca imi cere dovada platii timbrului de mediu...... Daca vreodata imi ia certificatu ce fac.... tre sa dau de fostu propietar de la tg mures sa mi-l dea inapoi. e ca naiba.... Nici nu am dormit bine azi noapte din cauza asta. sunt trist rau... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de talon SAX, nu trebuie sa-l prezinti, nici nu are nevoie de el "curcanul" ca ti-l suspenda direct din calculator si tu mergi cu masina si cand te opreste iar o sa-ti ia si nr. de pe masina. Asa a patiti un prieten de-al meu de curand, asa ca nu merge cum zici tu. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...