Sari la conținut

Ce NU ne place la e39?


e39
 Share

Recommended Posts

Trapa o folosesc când vreau eu :P si vara e util pentru că te scapă de aer foarte cald din mașină și în mers apară un curent în masina care egalează temperatura fara sa fie deranjant.

Dacă o ridici se retrage paravan cat sa te bate soarele, la cel de tabla parcă nu era așa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plasticile la trapa pica deoarece trapa e gresata cand iese din fabrica si cam atat, sunt extrem de putini cei care, de 2 ori pe an, greseaza mecanismul.

 

cu un spray cu vaselina rezolvi problema si nu mai pica plasticile

Poți să o gresezi si de 3 ori pe an că la prima groapă serioasă cu ea deschisă spre in sus, adio picioruse de plastic!

 

Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Căpăc rulou peste chestie aia de depozitat lucruri miniatura în fața cotiera, e prea fragil. În retrospectiv mi se pare surprinzător că a rezistat până acuma când s-a urcat copil în fața masinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place cum funcționează clima. Am mai avut mașini cu climatronic, când era pusa pe 22 grade baga rece sau cald, în funcție de vremea de afara. Rar mai umblam la ea. La e39 mereu trebuie sa ajustez de la rotita de sus, cea cu rosu albastru. Nu prea înțeleg care e faza, trebuie sa bage cald dimineata, cum e acum răcoare, însă dacă e dat pe albastru nu prea baga cald, și invers.

 

La amiaza când la întorceam, 30 de grade afara și rotita era pe rosu. Nu baga cald, dar am observat ca oprește aerul sa vina, fiindcă nu era dat pe rece. Ca sa vina rece am dat pe albastru și aerul a început sa iasă cu putere.

Poate nu o folosesc eu bine, și nu știu cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place cum funcționează clima. Am mai avut mașini cu climatronic, când era pusa pe 22 grade baga rece sau cald, în funcție de vremea de afara. Rar mai umblam la ea. La e39 mereu trebuie sa ajustez de la rotita de sus, cea cu rosu albastru. Nu prea înțeleg care e faza, trebuie sa bage cald dimineata, cum e acum răcoare, însă dacă e dat pe albastru nu prea baga cald, și invers.

 

La amiaza când la întorceam, 30 de grade afara și rotita era pe rosu. Nu baga cald, dar am observat ca oprește aerul sa vina, fiindcă nu era dat pe rece. Ca sa vina rece am dat pe albastru și aerul a început sa iasă cu putere.

Poate nu o folosesc eu bine, și nu știu cum.

Daca ai robineți nu ai clima, ci simplu AC. La e39 clima e cu panoul cu afisaj. Aia da rece cald in functie de ce ceri si ce zice senzorul interior de temperatura

 

Sent from my Huawei P9

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai robineți nu ai clima, ci simplu AC. La e39 clima e cu panoul cu afisaj. Aia da rece cald in functie de ce ceri si ce zice senzorul interior de temperatura

Sent from my Huawei P9

Pai clima am, normal, cu butonul de auto. Care funcționează în parametrii din câte știu eu. Dar rotita de sus de la grila de ventilație strica toată treaba. Dacă e pe cald (rosu) și de fapt baga freon, îți cam oprește aerul.

 

Voi cum țineți rotita???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...