Sari la conținut

Bulgaroaica mea


dushmanul
 Share

Recommended Posts

Asta este bestioara mea...

 

Nu stiu cati km are real, fabricatie 1998

Cumparata pe un pret de Dacia 1310 dar cu multe "bube": trebuie sa schimb tot pe fata, tot pe spate, da ulei pe la capac culbutori (daca asa se cheama), nu merge geamul fata pasager si spate stg, inelul din volan este defect deci nu merge nicio comanda de pe volan, catalizatorul este scos, caseta de directie da semne de oboseala, inchiderea mergea numai din yala - am pus un modul cu telecomanda pt ca nu am stiut cum se face initializarea cheii si oricum, butoanele erau distruse pe cheie...

 

Am luat un set de ulei de la Tom (merci), stergatoare ca ale ei erau varza si zgaraiau parbrizul (multumesc grozadan), filtre aer, ulei si benzina pe care urmeaza sa le schimb

 

Acum fac research pt piese la suspensie/directie - multumesc celor care au raspuns intrebarilor mele pe aceasta tema... Pana acum inclin sa fac o comanda la ATP pt kit complet fata+spate+ amortizoare marca ATP din cauza costului - cam 500Euro cu tot cu transport- si pe parcurs am sa vad cum se comporta.

 

Farurile vad ca sunt cu geam clar, fara striatii, urmeaza un kit angel eyes, probabil cu led alb

 

Restul... sa astepte - vorba bancului

1a.jpg

3a.jpg

5.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Acum, dupa ce am schimbat telescoapele, bratele, discurile de frana pe fata, gumele pe spate, bieletele si tot ce se mai poate, am inlocuit inelul de la volan, filtrele, i-am tras si o vopsea noua... alta viata...

Astept cu nerabdare sa ne vedem la Cheile Gradistei !!! - cred ca am fost printre primii care a dat avansul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai inca timp sa o inmatriculezi pe Ro. Mai ales ca ai motor de 2,0. Cu o certitudine de 80%, pana anul viitor pe vremea asta, masinile inmatriculate pe Bg. vor fi o amintire. Bineinteles ca si 530-ul meu v-a intra la dezmembrat. Ideea e alta: daca tot bagi un ban in ea, macar sa stii pentru ce si sa ramana masina ta. Taxe mici, impozit mic, merita salvata de la taiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu o certitudine de 80%, pana anul viitor pe vremea asta, masinile inmatriculate pe Bg. vor fi o amintire.

De aproximativ 5 ani de zile m-am plictisit sa tot aud aceasta idee sub diverse exprimari,cum poti tu(un umil cetaten roman) sa faci astfel de afirmatii ''certe'', cand nici macar legislativele romanesti si bulgaresti nu au anuntut nimic concret ci doar propuneri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerile vor deveni realitate pt. ca din ce in ce mai mult deranjeaza cei cu nr. de Bg. Pentru Ro deja este data spre dezbatere in parlament. Dureaza cam un an pana se hotaraste ceva. Din partea Bg. iarasi se pregateste legea  si s-ar putea sa intre mai repede in vigoare decat in Ro. Amicul meu care se ocupa cu inmatriculari pe Bg. este destul de ingrijorat despre ceea ce scrie presa din Bg. Deci eu, un umil cetatean roman, am certitudinea ca se termina si cu portita asta pentru motoarele mari. Ai vazut tu ceva in comunitatea europeana care sa fie in favoarea cuiva?

 

Revenind la masina din topic, merita inmatriculata pe Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...