Sari la conținut

Cați cai are mașina ta?


TOM
 Share

  

367 membri au votat

  1. 1. CaÈ?i cai are maÈ?ina ta?

    • 116 CP - 525td
      1
    • 136 CP - 520d
      58
    • 143 CP - 525tds
      30
    • 150 CP - 520i
      58
    • 163 CP - 525d
      87
    • 170 CP - 520i
      20
    • 170 CP - 523i
      11
    • 184 CP - 530d
      12
    • 192 CP - 525i
      11
    • 193 CP - 528i
      13
    • 193 CP - 530d
      48
    • 231 CP - 530i
      7
    • 235 CP - 535i
      2
    • 245 CP - 535i
      2
    • 286 CP - 540i
      3
    • 400 CP - M5
      7


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

193 , ii suspectez ca traiesc toti (cel putin iarna) si nu s au transformat in martzoage , cel putin in urma unor "masuratori" cu cateva masini din curiozitate ,cand am cumparat o , - este singura masina cu care eu refuz provocarile altora pt ca pur si simplu imi pare rau s o omor aiurea si vreau sa pastrez prestanta si starea buna :D , in schimb la drum lung si bun nu menajez pe nimeni ... d aia am luat 3.0L :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

520d an.2000 136cp fabrica+Soft Ecu in jur de 155-160cp 330-340 nm.  Nu am facut inca test pe dyno,Dar sunt curios.. :lol:  TOM tre sa stie mai bn.. :)

 

Din spusele colegilor mai sus cu diesel nu cred in legatura de evacuare..

 

Am schimbat si eu finala cu una m5(2 tevi iesire)'Made in germany' (am pierdut din putere) in loc sa creasca,cel putin asa simteam la cuplu.Originala are niste Canale de fumuri care il intoarce din cate am observat..

DAA poate daca schimbi toata Galeria 'asta e cu totul alta mancare de Peste' Dar si alte costuri.

 

La benzinar eu cred ca va creste puterea doar cu finala sport!

 

Treaba cu intercooleru ma intereseaza daca se poate schimba si pune unu mai mare de 2,5d(ex) pe 520d si daca va creste puterea B)  ..????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

la ce spui tu pe-aici, tare nu vad bine cutia...

La o remapare aiurea, logic ca are de suferit, cum are de suferit ambreiajul (de obicei) la manuala. Mapele de kickdown au ramas originale, astfel nu exista riscul sa forteze cutia, mai ales la plecari. Puterea e distribuita constant. Desigur cutia are de suferit daca esti racer si fara remapare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ii face pt. ca 90% circul legal, adica 50-60 in oras si 90-100 extraurban. Pentru ce mi-a trebuit remapare? Simplu: poate o data vreau sa ma simt bine si daca mai am si asfalt ca lumea sa ma duc :)  Chiar si la o depasire cand vezi ca cel pe care l-ai depasit ii creste brusc tensiunea cand vede ca l-a depasit un cazan cu nr. de Bg.

Motive ar fi mai multe, insa ma opresc aici pt. ca sunt cam off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...