Sari la conținut

Bmw 530d SV-39-BNY


benysound
 Share

Recommended Posts

Da , inca nu am reusit sa montez pe toata masina ca sa vad ceva rezultate. 

 

Sincer nici nu stiu ce reglabila e . Am luat-o la o licitatie de pe ebay.de si cel de la care am luat-o a zis ca e ceva racingworld sau ceva de genul .. nu am gasit nimic pe internet legat de ea . A zis ca a costat 480 euro. Oricum e mai moale ca Ta-techinx!

 

D2Racing din ce stiu eu , e alta categorie mai de ''lux'' si nu cred ca este asa de rigida ca asta . Daca faci putini km , se merita reglabila .. daca faci multi , eu zic sa ramai la M tech II . Eu o sa raman cu asta ca nu fac mai mult de 10-12k pe an . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant cu doua randuri de izolatie, eu am izolat atat interiorul ușilor, cat si izolatia cu aluband. Rezultatul este spectaculos!

 

Ce reglabila ai montat? Ma batea si pe mine gândul sa pun D2Racing, dar sunt retinut ca o sa fie prea dura si nu o sa.mi placa, mai bine rămân pe MTechII.

De cate ori sa va mai spun ca d2 nu e rigid daca o setam pe moale? E mai balena masina decat cu suspensia stock daca o setez pe a 36-a treapta!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am montat zilele astea suspensia reglabila pe masina ...cam urat pentru drumurile noastre. O s-o tin cateva saptamani sa vad daca ma invat cu ea , daca nu , o dau jos si pun telescoape normale +arcuri sport. 

 

 

In legatura cu Reglabila. Personal am ajuns la concluzia cam cu urmatoarea masina nu o sa ma mai prostesc sa-i pun reglabila, in nici un caz Ta Technix, nu are rost sa vorbim despre calitate lor... Dar in momentul in care voi pune reglabila, sper sa pot opta pentru ceva calitate, daca nu, cum ai zis tu, telescoape normale + arcuri sport, ce e drept, arata bine cand e joasa, dar nu mi-am putut imagina ca ii pot face atita dauna masinii pe dedesubt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gogu , ma poti stresa fara probleme ;) Te ajut cu ce pot . 

 

@Octi , ai mare dreptate si la ce drumuri avem numai reglabila low cost sa nu iti trebuiasca . Ideea e ca am luat-o relativ ieftin si daca tot era noua si supensia de pe masina mea era destul de uzata , am zis ca o pun pe masina ca oricum 1 an sigur ma tine . Macar e noua si nu o sa am treaba o perioada . Cand voi dispune de mai multi banuti , o sa imi cumpar d2racing ca am vazut ca e in jur de 3200 lei . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am terminat in sfarsit si cu bancheta .. Adica mai am de facut mici reglaje la tetiere si sa schimb ornamentele de la bancheta (le-am comandat pe crem) , acum am pus doar provizoriu cele pe negru . Dupa ce am montat am observat ca o valva de la lombar face figuri (se umfla doar ambele perne, nu le pot umfla una cate una), trebuie sa o schimb si de asemenea caut un buton reglaj lombar cu toate piciorusele intregi. 

Am mutat si butonul de la portbagajul hidraulic , nu prea era la vedere si ma saturasem sa traga cei de la spalatorie de el . Acum poate vad butonul si o sa il apese si ei fara sa traga aiurea. 

 

20170717_204202.jpg

20170717_191037.jpg

20170717_190848.jpg

20170717_190819.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Multumesc . Nu au contat optiunile la acest eveniment . Locul 1 a luat un e36 care era absolut impecabil la interior chiar daca nu avea optiuni deloc . Oricum , pentru prima participare sunt foarte multumit :D 

 

Din ce am auzit , volanul meu era putin ''sters'' si un mic defect la cotiera spate . Adevarul e ca nu prea m-am pregatit :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cand am crezut ca am scapat intr-un final cu scaunele , au aparut in peisaj niste scaune contour pe gri . Bineinteles ca neavand ce face am vandut scaunele personale si acum am de asteptat dupa scaunele contour care sunt la retapitat. Speram sa fie mai frumoase decat cele ce le-am avut :D ( Am comandat deja toate plasticele de pe scaune noi) 

Am montat si pragurile de M + montat distantiere de 20mm pe fata . Urmeaza sa caut ceva si pentru spate dar cred ca nu ma mai complic anul asta ca indata trecem la winter mode. 

20170905_102306.jpg

20170901_170719.jpg

20170923_184906.jpg

20170923_184950.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Au venit si scaunele +cotiera + consola centrala( au durat mai putin decat celelalte). Sunt relativ multumit de ele , cu mici defecte dar asta nu e o problema asa grava ! 

In sfarsit avem toata consola functionala( masaj+incalzire+perdeluta+pdc+dsc)... 

Pe anul asta cred ca e gata cu modificarile , nu de alta dar cred ca o sa dorm in masina daca mai fac ceva pe la ea! 

Cateva poze asa pe fuga. Weekendul viitor speram sa intre intr-o sedinta foto mai profi! 

 

23313093_1443725182349118_815828575_o.jp

23314131_1443724235682546_517082281_o.jp

23335789_1443724412349195_1095612303_o.j

23336566_1443725225682447_2096403216_o.j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...