Sari la conținut

Morganstern M5


Morganstern
 Share

Recommended Posts

In sfarsit,cred ca e prim-ul m5 de pe forum..Frumoasa masina,sa ai noroc de ea :beach:

 

Bine ai venit! B)

 

Ai putea spune mai multe detali despre masina .de cand o ai,,ce probleme ai avut,cum se comporta,ce modificari ai facut..etc!

Astept mai multe poze,, :rolleyes:

 

App: Niste Faruri FL ti-ar prinde bn :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! 

Masina am cumparat o ca masina de familia in schimb cu foasta masina mea de drift ( e36 328 turbo rbn ). Am o din Septembrie 2012, merge cat de cat ok, momentan am facut asigurare si ITP + un schimb de ulei + filtru cam atat ca ma ocup my mult de speedsterul si M5 ul are mult de facut ca sa fie impecabila...

Am facut o diagnoza completa la Bavaria si ... in fine, trebuie schimbat : faruri, proiectoare de ceas, schimb de filtru de benzina, un aparator de noroi partea dreapta, un pic de lac a sarit in spate, trebui sa schimb CPS, MAFs si electrovane de vanosuri ca sa trage cum trebuie.

Indicativ, e delimitata ( nu trage cum trebuie dar am luat 285 cu ea intre Pitesti si Bucuresti cand am cumparat o ca sa verific daca era dezlimitata... )

Ca comportament, e prima masina mea cu ESP si este extraordinar de eficient dar si enervant! bine ca sa dezactiveaza.

Folosesc o ca daily driver cand pot, dar are 2 3 chesti enumerate mai sus si as vrea sa le refac dar... multi bani imi trebuie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solenoidul se reconditioneaza sau se schimba ? Esti sigur ca doar ala e problema si nu trebuie reconditionate vanosurile ?

 

Primul M 5 de pe forum , felicitari !

nu e primul! :)http://www.e39.ro/forums/index.php?/user/5-gpo/

 

o sa fie prezentat in scurt timp. o sa vedeti un M fara greseala, si dotat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de mesaje! Eu va multumesc sa ma primiti!

Ca sa raspund scurt, cunsum medie intre Tunari si Romexpo ( unde lucrez ) este de 21 :D dar dau de fiecare data cand pot, si asigurare in BG ma costat in jur de 250eurs. Pt Solenoids, de ce am citit, nu sa stric vanosuri dar placa electronica poate are nevoie de un picut de sudura pe 2 3 pin de obiciei si sa schimb GARNITURI ( O ring ) este cel mai important! Asta de fapt este primul pas ca sa reconditionam vanosuri... daca face zgomot vanosul nu e problem este cam normal, si se poate rectifica pinioane ca sa nu mai face prea mult tac tac dar de obiciei o rings sunt de vina ca nu e positionat cum trebuie pinionul din cauza scurgere de uleiu...

( ma scuzati pt roman scris :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...