Sari la conținut

Mr Cat


CAT
 Share

Recommended Posts

m-am lamurit din poze. In clipa de fata ai acelasi principiu de evacuare, adica a ramas la fel acel Y cu teava sudata in partea dreapta?

o intrebare mai am, debitul de gaze este egal sau aproape egal?

 

intentionez sa fac ceva similar/identic, fara sa modific nimic in partea stanga.

Sper sa nu modifice cumva fuctionarea motorului sau puterea lui dar nici sunetul prea mult, sunt interesat sa fac modificarea mai mult pentru estetic.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul a ramas acelasi, din 2007, modificarea tobelor am facut-o inainte de schimbul de culoare iar galeriile de evacuare cred ca in vara 2009.

Nu am masurat debitul de gaze, faptul ca una din finale e mai mica da un farmec anume sunetului, nu stiu cum sa zic, sunetul nu e sincronizat intre cele doua finale. Mie chiar imi place cum suna. Puterea nu e afectata de adaugarea finalei din dreapta.

Doar cand am montat serpisorii am simtit clar o imbunatatire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

multumesc pentru aprecieri

 

maine ma duc sa il ridic un pic sa nu am probleme pe la moeciu - stiu ca drumul e ok dar oricum vine sezonul rece in curand si e mai bine sa fiu linistita

mai e un senzor de abs care ma necajeste si atunci vad si de suspensii

 

sper ca in primavara sa reusesc revopsirea pe partea dreapta si ce mai trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am saltat deja saptamana trecuta - stiu ca e aiurea dar nu vrea sa nu fiu linistita pe acolo - acum am 14 cm in fata - e ok - sunteti draguti oricum

 

am luat un interior negru si abia astept sa il montez - doar ca prima data trebuie sa vad ce modificari mai fac la felele de usi si la consola - apoi sa tapitez cu rosu ce trebuie - e ceva de lucru - nu am cum pana la intalnire 

 

maine schimb rulmentul si ce mai trebuie la roara spate - sa vad de senzorul de abs si uite asa ma distrez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pai io veneam de pe centura .. si am prins ploaia in plin pe acolo .. nu se vedea nimic .. oricum nici acum nu-mi dau seama cum e centura aia la CJ, la un moment m-au deviat indicatoarele pe un pod si urcarea era rupta in gura, funny rau cu masina lasata ..

pe tine te-am vazut dupa ce am iesit de pe centura, veneai inspre Cluj ..

 

dupa 2 concedii petrecute prin tara .. desi aveam o parere proasta despre drumurile din zona de sud .. am ajuns sa cred ca defapt sunt cele mai bune din tara ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

CAM00561.jpgCAM00565.jpgCAM00564.jpg

CAT...laso asa ca e bine...nu o mai salta  ;)

hmmm - ce noroc ca am ridicat suspensiile :)

 

pun cateva poze cu aventura de vineri dimineata

 

inca mai caut o explicatie logica pentru ce s-a intamplat desi mecanicul care lucreaza de obicei la cat (are 40 ani de experienta) a zis ca nu a vazut asa ceva niciodata 

prinderile casetei de directie se rup doar in cazul unui accident grav sau dupa o lovitura puternica - si eu stiu sigur ca nu am lovit in nimic - asta e - s-a rezolvat usor si fara urmari - totusi sunt tare curioasa care e fenomenul

 

ii multumesc lui Sis pt ajutor - altfel nu puteam ajunge la intalnirea nationala si chiar imi parea rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...