Sari la conținut

atelier electrica si electronica BMW - Bimmer Retrofits Valcea


TOM
 Share

Recommended Posts

dupa cum multi dintre voi stiti, ma ocup in principal de problemele de electrica si electronica la BMW. a inceput ca un hobby, am invatat sa lucrez la masina mea si cu timpul a devenit o ocupatie. Pana acum nu aveam o locatie unde sa mi desfasor activitatea dar incepand de la 1 Aprilie ma mut si eu in "casa noua". Impreuna cu Ciprian (SPW), colegul meu, am decis sa inchiriez o locatie si sa ne deschidem un atelier axat pe probleme de electrica si electronica la BMW (si nu numai). In teorie avem aprox 100m patrati pe care ne am apucat sa i amenajam saptamana asta. S-a daramat un zid interior, s a daramat zidul de la intrare pentru pentru a monta o usa incapatoare, s- au facut gauri in podea pentru montarea stalpilor de la elevator si zugravit cu lavabil. azi am reusit sa torn betonul la elevator si sa fac rampa de intrare. Saptamana viitoare trebuie facuta instalatia electrica, montat usile si amenajat biroul (pus parchet, prize, lumini....etc).

 

cateva poze.....

 

 

 

IMG_0465.jpgIMG_0466.jpgIMG_0471.jpgIMG_0472.jpgIMG_0909.jpgIMG_0910.jpgIMG_0911.jpgIMG_0913.jpgIMG_0914.jpgIMG_0921.jpgIMG_0927.jpgIMG_0929.jpgIMG_0935.jpg

 

 

o sa pun luni poze mai noi, azi nu am avut timp sa fac decat cu telefonul

 

 

ne gasiti aici Bimmer Retrofits Valcea

 

 

screenshot_18.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

succes si spor la munca apoi la bani ,sigur in viitorul apropiat voi trece pe la tine ,daca nu chiar saptamana ce vine

cu scuze ca intervin in problema constructie deasupra usii trebuia turnat un boiandruc de beton ,pentru rezistenta si sa stea usa mai bine ,e doar o sugestie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult succes TOM e bine ca te orientezi la o treaba mai "organizata" si sper sa transformi hobby-ul in meserie! e departe de mine dar daca ajung in zona trec sa vad tota treaba !!!! mai ales ca ma dispera chestia asta electrica cu lasatul pozitiilor aprinse si nu avertizeaza!!!!! ma dispera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi mi a ajuns si noua trusa de scule de la KS Tools. La casa noua, scule noi.....


IMG_0942.jpgIMG_0938.jpgIMG_0940.jpgIMG_0941.jpg

rampa de intrare e facuta sa intre pana si cea mai pretentioasa masina. am fost astazi sa vad cum e betonul, deja s a intarit, am facut si 2-3 poze.....

IMG_0489.jpg
IMG_0490.jpgIMG_0491.jpg


petru diagnoza si coding am o sursa de tensiune constanta ce furnizeaza maxim 60A si o putere de 1080W . cred ca va tine pana si o masina de generatie mai noua. la |BMW se folosesc surse de 100A.....

DSC0087.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...