Sari la conținut

Bmw 530d SV-39-BNY


benysound
 Share

Recommended Posts

Problema cea mai grava la mine sunt sezuturile .. Spatarele sunt impecabile . Cred ca am sa reconditionez cu 600 lei doar sezuturile din piele naturala si am rezolvat problema ! Daca nu se ''pupa'' bine culoarea dintre spatar+sezut am sa il vopsesc la culoare si am rezolvat problema :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cea mai grava la mine sunt sezuturile .. Spatarele sunt impecabile . Cred ca am sa reconditionez cu 600 lei doar sezuturile din piele naturala si am rezolvat problema ! Daca nu se ''pupa'' bine culoarea dintre spatar+sezut am sa il vopsesc la culoare si am rezolvat problema :D

Vezi ca s-ar putea sa nu puște culoarea... si o sa ai de revopsit... si apoi o sa mai dai niste bani si tot nu o sa fie ca pielea vopsita de marochinarie. Eu sincer... daca tot as retapita as face integral si aceasi culoare (piele). Interiorul meu a fost retapitat doar la scaunele fata.... nu are rost sa iti zic ca era aproape la fel dar totusi era diferit...

 

Sa nu ajungi ca in zicala: "zgarcitul mai mult plateste" 1200 lei nu e chiar asa mult daca omul lucreaza bine. Cred ca celebrul Bute face un scaun la banii astia.

 

O sa mai ai de rezolvat pielea de pe fetele de usa. Bine ar fi sa iti faca si aia cu aceasi piele si textura.

 

Asta e doar un sfat... ☺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... e cam aiurea . O sa le schimb pielea intregral si totusi cred ca am sa schimb si culoarea ca e prea deschis interiorul masinii si e cam pretentios cremul asta .

 

Am sa schimb mocheta de jos neagra si am sa fac alta culoare scaunele+fetele de usi + banchetele din spate si cu ocazia asta am sa imbrac in piele si consola centrala . 

 

Nu e vorba de zgarcenie , e vorba ca nu cred ca merita sa dau atatia bani pe 2 scaune cand se poate din neatentie sa le rupi , tai , zgarii etc .Multi mi-au recomandat retapitarea cu piele ecologica , cei de la albaca au zis ca nu se decoloreaza in primii 5 ani :) Am vazut acolo cateva exemple si nu arata deloc rau . Daca o sa imbrac cele 2 scaune in piele naturala 100% o sa se vada diferenta la mocheta , fete de usi , banchete etc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa se vada diferenta cand tot interiorul e din piele dinaia . Daca il fac cu piele ecologica fac interiorul complet .

 

Asa arata pielea ecologica pe care o au baietii :

 

13307311_1057712730984256_76376636383930

Arata chiar bine. Imi plac si cusaturile alea decorative. Daca o face asa e super. Dar tine cont... ca pvc-ul asta nu il mai repari daca se zgarie sau taie din diverse chestii... poti sa-l dregi cat de cat dar tot nu e ca pielea.

 

Orice ai alege fa-le integral... ca la cat ai muncit pe scaunele alea, e pacat sa te uiti la ele si sa vezi diferente.

 

PS: e fain maroul ala tabac/ cognac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as opta pt piele ecologica...am avut in e90 de fabrica ecologica si la 80 de mii s-a crapat pe marginea sezutului...mai bine dai un ban si stai linistit si le faci din piele adevarata ! Sunt multi care sunt maeștri in pielarie si chiar fac minuni

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vedea ce o sa fac . Abia pe 15 sunt programat cu ele deci este destul timp sa ma gandesc .

 

Cam asa arata masina momentan . Urmeaza niste poze mai profi' zilele ce urmeaza . 

 

Imi cam trebuie o suspensie mai joasa , nu prea ma mai ajuta M tech 2-ul ! 

 

 

14114622_1049051781816462_1984383849_o.j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e ca am umblat la rotile spate , schimbat rulmenti , brate , o fuzeta , bucse oscilante si probabil nu era ''asezata'' cum trebuie . Dupa ce am scos masina la un drum si-a mai revenit suspensia , dar tot e un pic inalta . Urmeaza luna asta o reglabila si scap de problema asta ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de interventie,telescoapele nu-si mai fac treaba,in timp s-au ridicat.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Scz de off dar te rog frumos lamureste ma colegu; cand telescoapele sunt varza nu e logic ca masina daca nu ramane la fel, sa se mai lase, nu sa se ridice? Deoarece daca iei un amortizor varza la mana si ii impingi tija, tija ramane bagata, nu mai are putere sa iasa; poate gandesc eu rau, de asta te rog frumos sa ma lamuresti ca nu ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai simplu de observat practic e atunci cand coboara o persoana mai ponderata de pe bancheta din spate. Daca amortizoarele sunt ok,spatele se va ridica lent si cu o oarecare intarziere. Diferenta fata de un amortizor uzat e ca acestea opun o anumita forta la ridicare,tin masina o idee mai asezata,in schimb,amortizorul uzat o lasa sa se ridice cat vrea arcul. Rezultatul e ca sta cocotzata si topaie ca o capra.

 

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...