Sari la conținut

Bmw E39 520 i 150 cp


Bogdan39
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor, sunt nou pe forum si doresc sa va prezint si eu masina mea pe care am achizitionat-o de 2 luni din olanda. Este un 520 i cu 150 cp din 97 care are la bord 166 mii km ( tind sa cred ca sunt originali tinand cont ca sunt al doilea proprietar si am carte de service cu revizii facute numai la Bmw ) ca si planuri de viitor urmeaza sa montez un volan cu comenzi ( de facelift ar fii ideal) dar si o navigatie aftermarket cu android, in ceea ce priveste aspectul exterior va primii stopuri facelift cu led , xenon , folie pe geamurile din spate si o suspensie sport reglabila. Astept comentarii ce parere aveti de masina si ce imi trebuie pentru a monta volan de fl ca sa.mi si functioneze cruise control , si mai vin cu o problema poate stie cineva cum sa o rezolv este vorba de luminile ambientela de la plafoniera care nu.mi functioneaza. 2a51db287105980f89a850513e4a3bef.jpg400df4a45a83cb47614a90962ca42231.jpg38b736857052f99f053e4d9911a821cc.jpg929a351946d5140aabc77c7325585a2e.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta luminilor din plafoniera, trebuie sa schimbi modulul general GM3, se afla sub torpedo. se schimba si se codeaza pe masina

Presupun ca nu merge nicio lampa din interior, ma refer la cele principale, nu cele pentru citit, mici.

 

Faina masina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta luminilor din plafoniera, trebuie sa schimbi modulul general GM3, se afla sub torpedo. se schimba si se codeaza pe masina

Presupun ca nu merge nicio lampa din interior, ma refer la cele principale, nu cele pentru citit, mici.

 

Faina masina !

Chestia ciudata este ca merg toate , numai cele ambientale nu merg. Multumesc pentru apreciere :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Deasemenea precizez ca fostul proprietar a schimbat toate becurile cu leduri daca ar avea asta vreo legatura cu problema mea

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refer la cele care se aprind cand apesi pe butonul central, care se aprind odata cu deschiderea portierelor. daca alea nu merg, desi au becuri bune, problema e din GM3.

Alea functioneaza se aprind toate si cele din fata si cele din spate si cele mici de citit dar nu functioneaza cele care lumineaza plansa de bord noaptea

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ledurile alea 2 portocalii? eu stiu ca nici nu s-au pus pe NFL, au fost lampi simple, fara lumini ambientale

 

probabil trebuie sa tragi un fir de la LCM pana la lampa

Da despre ledurile alea este vorba. Am vazut ca sunt acolo dar nu functioneaza posibil sa le fii pus fostul proprietar si nu a tras fir cand ajung in tara o desfac sa vad ce si cum ca am un prieten care are un e39 din 96 si lui ii functioneaza

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ledurile alea 2 portocalii? eu stiu ca nici nu s-au pus pe NFL, au fost lampi simple, fara lumini ambientale

 

probabil trebuie sa tragi un fir de la LCM pana la lampa

S-au pus si pe nfl👍 al meu e '95 si are acele leduri.Superba masina,culoarea exterioara cat si interiorul arata de vis. Sa o folosesti sanatos.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe forum!Pentru volan FL,trebuie sa schimbi coloana de directie.Iar aici apar ceva probleme de compatibilitate.Gasesti la sectiunea dedicata toate informatiile necesare.Multi km fara probleme!

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe forum!Pentru volan FL,trebuie sa schimbi coloana de directie.Iar aici apar ceva probleme de compatibilitate.Gasesti la sectiunea dedicata toate informatiile necesare.Multi km fara probleme!

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Am citit sectiunea respectiva si m.am lamurit e ceva de munca dar se merita. Multumesc pentru apreciere :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Wow! Cat de bine arata după 20 de ani! Sa aveți drumuri bune împreună!

Multumesc ! O sa incerc sa o tin asa si de acum inainte. Am mai atasat inca 2 poze cu ea :)2eb429fc0f35738118f6400f648287b0.jpg462a481e5c3faf910dac4d20af3f617e.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...