Sari la conținut

my "black cat"


ratcatalin16
 Share

Recommended Posts

Din vechituri

Impresionant cum rezista in timp o emblema originala, si probabil ca e de pe un model mai mai vechi.

Pe bune, doi lei am dat pe ea, putina pasta de polish si asta e.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Super, ce sa mai zic... :) Bravo!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De regula,cand vin acasa,aduc la fiecare cate ceva. Bruneta a primit un fixativ de par de data asta.

Toata familia e fericita in felu asta

a4921f1843fbbe8f95c3cb6f77e575ad.jpg

Era ceva necesar,zic eu,chiar daca nu i-am simtit lipsa,parca lipsea ceva de acolo

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca voi incerca sa scot senzorii de detonatie. Se zice ca acestia confunda bataia de volanta cu detonatiile date de avansul prea mare la aprindere,rezultatul fiind o lipsa de putere,acestia retrogradand avansul.

Ok,amzis sa incerc,problema e cu senzorul de pe bank 2,a fost nevoie sa dau admisia jos,cam jumate motorul.

Acuma,asa la o proba scurta nu stiu,ma feresc sa fiu fericit,nu vreau sa fie placebo.

Prima imagine e locul unde e montat senzorul de pe bank 1,a doua e locul in care I-am suspendat,sa nu mai asculte motorul.

Cu ei deconectati motorul nu functioneaza.

49bed0c6b3a344e5049d43c4d562721e.jpge66db5e7a32954d98887dd12b7cbaff7.jpg

 

Acuma,dupa ce am desfacut jumate motorul am zis,hai sa desfac si jumate masina. E ciudat la e39 de scos suspensia spate.

Ok,prima data e mai greu. Am taiat doua spire de arc,a coborat peste asteptarile mele,de mentionat ca e limita 2 spire. daca se taie mai mult,cand va fi ridicata pe cric arcul nu va mai sta fix,in locas.

Cam asa e acum,cand cobor si fata va fi perfect.

09bbbbe797f9dbb306351b121622c4da.jpg6e082124fdcc9e21716a241b558640f9.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect,pe fata nu se mai aseaza arcul,nu ai cum sa tai dar pe spate e super,cat am eu nevoie. Arcul scurtat devine si o idee mai rigid. Cand voi cobora si fata,se va egaliza.

Am auzit ca cele de e46 ar fi bune,fiind mai scurte si cat de cat mai moi decat cele sport. O sa caut in dezmembrari sa vad cum sunt. Nu vreau sa scuture fata,si asa e talonul ca de bicicleta.

 

e2f0303f63417b79324c5f2a6a91a735.jpg41110c661cb63dd4b8eb5884c8f73a9c.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult imi place ca acuma o pot spala mai usor pe deasupra,eu la 1.70 nu prea ajungeam cucarpa de sters. ...glumesc desigur.

Se comporta perfect spatele,dupa un drum facut azi,in schimb faza cu knock sensors e frectie,mai mult de atata..,asta e motorasul.

Ma surprinde stabilitatea,eram in copac cu ea .

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mersi Alex. Imi doresc sa scot putin masina asta la adevar pana la anu,sa nu-mi fie rusine sa ma alatur colegilor la intalnire. Astfel,ne vom conoaste real ,nu asa virtual..,si cei mici la fel,vor face prietenii. Vanessa va fi de 3 anisori si va intelege si ea ce se intampla p'acolo.

Pana atunci tare multe sunt de facut.

Mare spor la toti.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Alex. Imi doresc sa scot putin masina asta la adevar pana la anu,sa nu-mi fie rusine sa ma alatur colegilor la intalnire. Astfel,ne vom conoaste real ,nu asa virtual..,si cei mici la fel,vor face prietenii. Vanessa va fi de 3 anisori si va intelege si ea ce se intampla p'acolo.

Pana atunci tare multe sunt de facut.

Mare spor la toti.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Sa te ajute Dumnezeu sa iti duci planurile la bun sfarsit si sa ne vedem sanatosi la anu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori sa fie demna de un seria 5.

Am trapa dar e nefunctionala,geamuri spate dar nu merg,actuator capota,imi doresc o reglabila,o usa,o capota cu eleron..,sunt maruntisuri stiu,dar ce imi doresc cu adevarat e sanzatia ca ai masina sub tine. Sunt pe drumuri acum..,de munte,si nu prea-mi place cum se comporta motorasu. A mai ramas pompa de benzina. Am zis ca daca nici aia nu e,scot motoru si-l sparg tot cu ciocanu. Pana acum sunt ok la consum,7.1 dar la deal nare vlaga,se ingatuie. Nici sunetul frumos de l6 nu-l aud,e doar un guitat. Chiar sunt dezamagit de motoru asta,e tot ce vreau de la ea.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am eliminat pe rand toate posibilitatile,a mai ramas pompa de benzina.

Nu mai am demult catalizator. Pana acum nu am realizat ca e atat de grava lipsa de putere,din lipsa de munti.

Liviu din Mures a spus intr-un post mai vechi,nu debitmetru a fost problema reala,intr-un caz similar,ci pompa de benzina. Era vorba de masina unui prieten de-al lui.

 

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...