Sari la conținut

Timbru de mediu - evitare/recuperare/abrogare


galmati
 Share

Recommended Posts

despre ce oras si instanta vorbim? tribunalul arad? cere si tu o copie dupa hotararea judecatoreasca definitiva daca poti ca pana nu vad una scrisa si ramasa definitiva eu nu mai cred. vorbim despre taxa din anul 2013 si pana azi, nu?

sau talon/civ ptr ca se face mentiune : inmatriculat in baza hotararii nr ...

sau cere nr dosarului ca se poate verifica pe portal

 

le: orice raspuns care vine de la o institutie publica poate dura pana la 30 zile conform legii petitiilor adresate institutiilor publice. si de obicei se raspunde in 30 zile plus cat dureaza trasport posta

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vorbeam de cele 2 cazuri sigure de care ziceai. nr de dosar sau hotarare, altfel nu cred. stiu pe unu care stie pe unu, care zice ca...

fara suparare, incerc sa stabilim realitatea astfel incat si ceilalti sa poata lua o hotarare in sensul platii taxei sau calea procesului

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu partinitor, si nici gresit inteles, dar eu nu am auzit de niciun caz cu timbrul de mediu castigat de altcineva decat de stat (bineinteles). Daca ar exista vreunul, s-ar fi auzit cu siguranta. Ar fi fost creat un recedent si s-ar fi castigat si al doilea, si al treilea si asa mai departe. Am caz in familie (fratele), care s-a judecat pentru un E46 si a castigat cupa de rahat, a trebuit sa plateasca taxa. Asta era in 2014.

Pe de alta parte, si pe forumul asta sunt colegi din toata tara. Daca era vreun caz castigat sunt convins ca cel putin unul ar fi auzit sau cunoscut detalii despre respectivul caz.

Ce se gaseste pe goagăl este 90% rahat si 10% pe langa subiect, nimic concludent, se vorbeste mult fara a se spune nimic.

Concluzia - statul cel romanesc a "montat-o" bine de data asta - avantaj ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta incercam sa zic si eu. ce e pe net e ceata si fum facut de avocatei dornici de clienti.

exact, de data asta e ,,montat'' bine mecanismul de colectare a taxei ptr nu mai face discrimare. de afara, din tara, de unde o fi, daca nu s-a platit taxa niciodata trebuie platit acum.

avocatului cu care am colaborat i am solicitat sa mi arate macar o singura hotarare si a eschivat o, dupa ce in prealabil se laudase ca are procese in toata tara si destule castigate. daca avea credeti ca nu ar fi pus o pe masa?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punct de vedere propriu, taxa asta o sa dispara atunci cand:

- de pe strazile din Ro vor disparea masinile cu numere de Ro

- statul islamic o sa dea cu bombele alea in Constitutiei, respectiv in Victoriei (nu ma deranjeaza daca nu e neaparat statul islamic)

- o sa fie descoperita chicita care o ocoleste si precedentul se creeaza

 

Am auzit un zvon despre un caz in tara cum ca insasi o tov. ministru ar fi avut masina inmatriculata pe BG pt a evita propria taxa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Am revenit cum am promis cu decizia de înmatriculare fără taxa de mediu,durata proces de când sau băgata actele 1 luna si o săptămana

5cf61aac2c410925861493435ae1d139.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

incredibil! prima hotarare de genul pe care o vad!

multumim!

poti face rost de numarul avocatului care s-a ocupat, te rog?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles,se obtin decizii de genul din ce in ce mai des,insa nu sunt unite judecatoriile intre ele,adica fiecare are autonomie si si pot lua decizi diferite fata de alte judete,daca ma exprim bine...

Sunt si eu curios de numarul avocatului,si de niste detalii,cu toate ca ma indoiesc sa ma pot judeca cu statul la Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...