Sari la conținut

The HULK 💪


The Hulk
 Share

Recommended Posts

Nu, diferenta sesizabila din punctul tau de vedere, ca sofer, nu o sa ai, dar motorului ii va placea.

O sa ai de cumparat un ulei, cu care il ungi dupa spalare. DIY Youtube. Sunt diferite filmulete care te invata cum sa faci spalarea corecta.

Varianta mai ieftina e Pipercross. Acelasi principiu, aceleasi rezultate dar nu scrie K&N...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de gand sa il montez cand fac schimbul consumabilelor prin ianuarie, o sa ma documentez serios legat de uleiere pt ca am inteles ca nici prea mult, nici prea putin nu e bine...Am primit kit de curatare la el...sper sa nu dauneze motorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu dauneze? Parerea mea e ca sunetul 'extra' e de la faptul ca e mai putin dens si trece mai mult aer nefiltrat prin el decat prin cel original. Eu m-am uitat dupa 2000km facuti prin tara la filtrul de polen si era imbacsit. N-as pune in vecii vecilor "filtru sport" pe masina in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un subiect disputat de cele doua tabere, pro si contra filtrelor de aer sport. O sa il montez si o sa il verific lunar, iar daca se murdareste repede il curat mai des, daca nu imi convine revin la filtru normal...Banuiesc ca e uleiat tocmai pentru a nu lasa particulele mici de mizerie sa treaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul, din ce am citit, preia particulele de praf micronice.

Totusi nu este un produs din targ care se leaga cu sarma, cum era "moda" odata, "filtru ÅŸport".

Da, daca se merge "la cules de cartofi", intr-adevar nu merge pus. Oricum, astfel de colegi nu avem.. nu cred.

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am sa il pun! La filtre sport mereu vor fi doua tabere...Am primit azi si bara de rigidizare spate...habar nu am cum se monteaza ca nu am nici un desen...mai caut pe net sa vad, ca pana acum nu am vazut nici o poza cu ea montata la cineva. Am cumparat de la colegul GagiSB ( caruia ii multumesc pentru seriozitate) si roata de rezerva pe 16" impecabila, deoarece cea originala de 15" nu mai incape pe fata din cauza discurilor mari. Daca aveti idei cum se monteaza bara de rigidizare, ascult cu mare drag!

IMAG6110.jpg

IMAG6111.jpg

IMAG6112.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bara se monteaza pe oale, daca ai bancheta rabatabila, o sa fie problematic, ca nu o sa te mai poti folosi de spatiu( cat e montata). Nu ai gauri facute pentru a o monta, deci o sa trebuiasca sa le faci. Nu stiu in ce masura merita sa dai gauri in oale. Crezi ca mai poate fi imbunatatita tinuta de drum, fata de cat ai facut pana acum?

 

Ar trebui sa stea pe curbe ca un hothatch la ce setup ai.... 

 

 

Asa ar trebui montata. 

 

9_BRK7h_E.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bara se monteaza pe oale, daca ai bancheta rabatabila, o sa fie problematic, ca nu o sa te mai poti folosi de spatiu( cat e montata). Nu ai gauri facute pentru a o monta, deci o sa trebuiasca sa le faci. Nu stiu in ce masura merita sa dai gauri in oale. Crezi ca mai poate fi imbunatatita tinuta de drum, fata de cat ai facut pana acum?

 

Ar trebui sa stea pe curbe ca un hothatch la ce setup ai.... 

 

 

Asa ar trebui montata. 

 

9_BRK7h_E.jpg

Si unde dai gauri in cativa ani primesti inevitabil niste rugina :). Deci ai grija sa nu le lasi asa, dai niste grund macar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de sfaturi! Am zis sa fie tot tacamul, de aceea am comandat fata/spate...nu stiam ca va fi asa greu de montat. O sa folosesc si grund si vopsea sa fiu sigur ca nu apare rugina. Nu am bancheta rabatabila, deci poate nu o sa ma incurce asa tare. Legat de tinuta de drum, sincer sa fiu nu cred ca o sa mai simt ceva in plus, dar sa vedem ce o iesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 La filtre sport mereu vor fi doua tabere...

 

Desigur, tabara celor care au filtru sport si merg fara probleme cu el si tabara celor care nu au, dar si-ar dori :)

 

Carcotelile au aparut pe fondul folosirii inadecvate a filtrelor de catre toti bizonii. Daca scrie ca e lifetime, nu inseamna ca nu trebuie si intretinut. I-l pui ca animalul si uiti de el pentru 50.000km. E logic sa nu mearga masina, sa pice debitmetru etc. Vorbim de firme care furnizeaza filtre de foarte multi ani marilor companii in motorsport, aia sunt si ei bizoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plusul e ca se poate curata mai des...un motor cu un filtru de aer normal murdar (teoretic se murdareste la fel de repede ca unul sport) nu cred ca primeste aer ok...O sa revin cu impresii dupa ce il montez in ianuarie cand fac revizia completa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 13! Sentiment "placut" sa nu bag masina in curte o noapte, si fix atunci sa o gasesc indoita pe strada :(

Animale! :(

 

Imi pare rau, daca vrei sa scoti zgarieturile acelea, poti spala bine cu apa zona aceea, iei o cârpă pui niste benzina pe ea si freci acolo zona si vor iesi cu siguranta :P.

 

In legatura cu indoiturile exista ventuze care pot trage inapoi tabla si nu se va observa nimica si nu necesita revopsire :).

 

Spor,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau...Poate macar ai un pic de noroc si "scapi" ieftin.

Ca sa te consolez in vreun fel,eu cu masina parcata regulamentar in fata casei aici in Italia,doar 10 min am lasat masina,cand am coborat am gasit oglinda stanga(sofer) rupta si bucata rupta mi-a pus-o pe parbriz.La fel fara nr de tel fara nimic...deci specimene din astea sunt peste tot.

Iti urez mult noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...