Sari la conținut

Recommended Posts

@Scooter, n-ai inteles. In acte, amortizoarele respective, au fost pe masina 7 km. Asta e motivul pentru care a fost refuzata garantia. In aia 7 km, nu aveau cum sa ajunge in starea respectiva. Daca facea constatarea dupa cei 2-3 mii de km rulati, nu ar fi fost nici o problema. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, si era greu sa zica sa mai fac un test inainte sa le dau jos de pe masina? Trenul asta oricum a plecat din gara, eu o sa merg acum pe alta directie.

 

Directie in care fac totul singur, am doar nevoie de actele de provenienta.

 

 

Sa inteleg ca toata lumea e de acord sa nu mi se dea bon si garantie? Sau macar despagubirea partiala a prejudiciului?

 

Deci sa inteleg ca totul e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu scrie nicaieri ca pierzi garantia daca ruginesc in 7km, 3 luni sau 10 luni. 

Exista posibilitatea sa le montezi, vii acasa de la service, faci 2 km, abandonezi masina 6 luni de iarna in zapada, apare rugina.

Cand pleci cu masina ai banuieli ca nu lucreaza corect, te duci, faci test autorizat amortizoare, daca nu ies in parametri se schimba in garantie.

 

E logic sa refuze, ca nu sunt dovezi ca sunt aceleasi amortizoare.

 

Aici trebuie cautata o cale de mijloc, acte nu se mai pot elibera, garantia nu exista. Deci o amiabila e de preferat.


Nu cred ca mai poate elibera bon fiscal sau factura dupa 2 luni, ar fi ilegal, tu deja ai acte de montaj din trecut. Nu zic ca a fost legal acum 2 luni :) Dar, asta e.... ceri deacu'bon fiscal. Poti castiga si la loterie cu el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multe luni, dar nu ceream cu data din urma. Sa imi dea cu prima data cu care poate. Presupunand ca nu le-a scos altfel din gestiune. 

 

Asa este, masina a circulat in in conditii de iarna, putea si in 10 zile sa apara rugina pentru ca partea aceea nu pare tratata cu nimic. Pe corpul vopsit negru nu este nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul e consumat, cine cum a gresit, ca service-ul, ca Florin pimp nu mi-a mai zis sa mai fac o data testul dupa 2 luni (presupunand ca stie chestiile astea ca vanzator).

 

 

Eu cer doar actele de la el sa imi fac treaba singur, pt ca clar el nu mai are ce se intoarce la importator a doua oara.

 

Am subliniat si eu  B)

 

 

LE: Luigi, tu chiar asa de idiot ma crezi, sa testez/trimit alte amortizoare, sa cumpar altele noi, doar de dragul de a-mi f**e nervii de-am pixu cu acest comerciant??? 

 

Daca nu imi trimite actele, practic mi se refuza dreptul la garantie de aici incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dracu sa am alte amortizoare? Conform documentelor care sunt la cateva minute distanta, trebuie sa fie o greseala. Crede-ma ca daca stiam mai faceam dreaq un test de amortizoare dupa 50-60 de zile cand i le-am trimis. Pt 20 de ron, ca atata e. 

 

Repet, ma crezi asa idiot sa imi fac de lucru, si sa cumpar inca un set de Bilstein B4 doar ca sa imi fac de lucru cu Florin? 

 

Nu mai se poate face nimic acum, vreau doar toate documentele sa ma ocup eu.

 

Eu raspund la intrebari, tu il vezi pe el sa raspunda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar nu s-au uitat la ele. Daca Florin era un vanzator cum cativa l-au aparat, imi zicea ca nu-s ok documentele, hai sa nu le trimitem asa. Dar s-au spalat toti pe maini.

 

Bun, daca subiectul e inchis, atunci sa-mi trimita toate documentele sa ma ocup eu de garantie. Spune Luigi, am dreptul asta nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Increatul, bon nu primești, nici măcar cu data actuala. Asta înseamnă să se încalte cu o suma de bani pe care nu a primit-o, plătind impozit pe profit și tva. Dacă nu ai primit atunci, nu ai ce sa mai ceri acum.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci sa ma despagubeasca !!!! Si ii trimit si amortizoarele sa le arunce din partea mea, sa le vanda ca SH. Garantia deja mi-e nula !

 

 

Deci daca nu-mi trimite documentele sa o iau de la capat cu procesul, garantia mi-e nula !! A explicat mai multa lume mai sus de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine ca trebuia sa iti emita bon/factura etc, odata cu vanzarea amortizoarelor catre tine.

Are obligatia asta.

Si tu, ca si cumparator, ai obligatia sa ii soliciti bonul.

 

Intrebarea mea este: de ce nu i-ai cerut atunci bonul/factura? Cand au ajuns amortizoarele la tine? Atunci trebuia sa il suni si sa ii spui "florin, am nevoie sa imi trimiti bonul, factura etc" .

Nu dupa 2 luni!

 

In acel moment, si tu si el ati gresit. Pentru ca unu nu a emis actele necesare, si celalalt pentru ca nu le-a cerut.

 

Acum degeaba le ceri. Este atat de simplu.

 

Garantia ta a fost nula in momentul in care ai acceptat amortizoarele fara acte. Indiferent de cata garantie "verbala" ti se ofera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Augustyn Nu e degeaba, asa am obosit sa scriu....

 

El normal inca le are in gestiune, firma stie toate lumea ca are. Sau altfel, cum practica comertul pe atatea site-uri?

 

Eu ii solicit bonul, pentru a beneficia de garantie, e f simplu. Prin Florin nu mai pot merge la garantie, deja e absurda toata situatia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doi incarca, doi descarca, merge treaba domnilor?

 

 

Nu prea merge.

 

pimP nu mi-a raspuns la absolut nicio intrebare legata de bon si garantie scrisa. Macar sa zica ca nu poate, sau ceva, orice. NIMIC.

 

Deci toata lumea e de acord ca n-o sa primesc cele de mai sus nici in ruptul capului? Iar de amortizoare nu stiu ce sa mai zic, in afara ca le-am pus in pivnita si scorul e -600 ron (plus inca alti bani) la mine in buzunar.

 

M-am intalnit ieri cu un vecin care lucreaza la o firma ce distribuie sau importa piese, nu stiu. Zicea ca e posibil ca pimP chiar sa lucreze la Augsburg, si ca sa merg fara ezitare la protectia consumatorului si ANAF.

 

L-am anuntat pe Florin Oprea ca o sa fac asta, nu a parut deloc impresionat. I se cam rupe.

 

Chiar imi pare rau ca s-a ajuns aici, si daca e si vina mea, ea ar fi trebuit impartita. El nu doreste niciun fel de colaborare, a scris 2 posturi pe tot topicul asta.

 

Ce ziceti, sa ii raspund cu acelasi miserupism si sa ma duc la toate institutiile? 

 

Daca ajung la el aceste institutii, el n-o sa ma vanda nimic aici in maxim cateva luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu, mi sa cam luat mie sa tot iti vad comentarii fara nici o noima.....Sunt extrem de surprins ca apleci urechile mai cam la toti si ceri pareri ce sa faci..., asta denota ca esti cam nesigur pe tine si incepi sa poluezi precum un saviem.

p.s

Din ce imi aduc bine aminte, comandasem anul trecut niste piese pt masina mea, surprinzator, piesele  montate pe masina mea de fabricand nu corespundeau cu cele de pe seria de sasiu (am avut montate discuri mai mari decat cele normale ) si cand am montat discurile la mine in garaj si observand ca nu se potrivesc am vorbit cu Florin Pimb, cel pe care il numesti tu tepar...si ce crezi...omul ma inteles si mi a trimis alte discuri mai mari fara nici un pret in plus ! Drept dovada, daca ai fi stiut sa vorbesti, nu cred ca nu te-ar fi ajutat ! Ba mai mult din tot acest tam-tam creat de tine, totusi, a incercat sa te ajute ! 

 

Omu in viata mai si pierde, mai si castiga ! Cum stii sa castigi, asa trebuie sa stii si cum sa pierzi, iar pe viitor sa inveti ceva din lectia asta si sa fii mai cumpanat ! 

O zi buna iti doresc ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am expus problema si am cerut pareri, tocmai sa fiu corect. 

 

Eu i-am cerut alte amortizoare din capul locului, dupa refuz am luat altele pe cont propriu.

 

Cum vorbeam, cum nu vorbeam, nu e subiectul aici. Ca pana la urma am avut pretentia sa-mi rezolv problema pe cont propriu. 

 

Dar fara acte, nu am ce sa mai rezolv.

 

 

El s-a dat la fund, pentru mine e tepar, pentru tine o fi de nota 10 ca ti-a schimbat discurile (desi nu avea de ce sa nu le schimbe, ca era retur la o piesa noua, nu avea legatura cu garantia).

 

 

 

Mersi de pareri.

 

Se poate inchide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 
In aceasta discutie acesta va fi ultimul meu reply. Va rog sa fie respectata decizia mea
 
Ii reamintesc colegului sa stearga datele mele de peste tot.
 
Totodata tin sa precizez ca de cand a postat datele mele primesc numai apeluri cu necunoscut, chiar si in mijlocul noptii. 
 
M-a facut: "penibil".
 
Transportul amortizoarelor a fost platit de catre mine tur (ATLASSIB) - retur (FAN - asa a dorit el), iar in cazul garantiilor nejustificate in mod normal solicitantul va achita taxele de transport tur-retur si eventualele costuri de diagnosticare. Am zis sa fiu un domn si sa fac si acest lucru, respectiv sa platesc tur-retur.
 
-----

Acum voi da un raspuns prietenesc (ma simt dator colegilor de aici), sa zicem ca suntem toti la o bere undeva, na, E39 FEST DEDULESTI (sa fie la mijlocul drumului)

Mi se parea normal sa imi dai un PM in care sa-mi explici ce s-a intamplat cu adevarat si sa-mi zici cum putem rezolva, eventual sa cerem niste sfaturi in legatura cu actele sa fie facute cum trebuie. Si Adi ti-a zis acest lucru, ca si el s-a lovit de problema asta. Nu vreau ca la aceasta fraza sa-mi raspunzi, ci doar sa ramana asa, am spus asta e o discutie asa ca intre prieteni, cu toti.

Hai sa lamurim si partea cu ajutatul... Daca nu vroiam sa te ajut si sa ma implic, nu te mai puneam sa trimiti amortizoarele si nu mai suportam eu costurile. In cazul unei garantii nejustificate sa stii ca costurile nu se rezuma doar la transportul tur-retur Bucuresti-Sibiu-Bucuresti. Ai spus ca ai un prieten ce lucreaza la o firma ce distribuie/importa produse, il poti intreba daca doresti.

Garantia a fost reala, ti s-au prezentat toti pasii, ti-am trimis numarul fisei de retur, numele responsabilului, absolut totul, in privat. Ce e drept aici am blurat datele acestea pentru ca nu e normal sa fie publice.

Iti voi da un exemplu sa va puneti in situatia mea (va voi numi X, sper sa nu va superati).

X are cont pe XLO (intoarceti invers si va  veti da seama la ce a refer).

X se ocupa sa zicem cu telefoane, are un discount la OR.LEC (intoarceti invers si va veti da seama la ce ma refer), acest lucru il au de exemplu si referali de pe diverse forum-uri de profil, in fine nu mai conteaza.

El are cont, dar nu si-a pus numarul de telefon public (exista aceasta optiune) pentru ca telefonul e personal, are familie si nu vrea sa fie deranjat.

Un Y da comanda lui X in urma cu 6 luni de un telefon. Dupa 6 luni X e contactat de Y si ii spune ca nu e multumit de produs, ecranul telefonului nu mai merge.

Y ii explica lui X ca el abia ce a desfacut telefonul, l-a folosit 3 ore, dar telefonul nu functioneaza conform asteptarilor.

X ii spune cum se procedeaza cu garantia, dar totodata il sfatuieste sa verifice sa nu fie probleme cu aplicatiile, pentru ca se intampla sa fie si din alte lucruri.

Y ii transmite lui X ca ii gaseste nod in papura si ii spune sa ii trimita un telefon nou ca el nu se poate folosi de el si telefonul vechi l-a aruncat, iar urmand ca X sa trimita telefonul la garantie si el sa-si primeasca banii retur pe el, pentru ca telefonul sigur e defect.

X ii spune ca acest lucru nu se poate intampla si ca telefonul trebuie trimis intai la garantie pentru a se verifica. Din acel moment Y incepe sa-l ameninte pe X cu reclamatie, iar in acel moment X simte nevoie sa adauge in conversatie pe Z (moderator).

X ii da toate datele lui de contact pentru ca Y sa ii trimita telefonul. X primeste telefonul si il trimite catre OR.LEC pentru garantie, iar el este respins pentru documente si pentru oxidarea mufei de incarcare care nu este posibila intr-o perioada asa scurta. X ii trimite raspunsul lui Y, impreuna cu numarul fisei si numele responsabilului OR.LEC

In acel moment Y deschide un topic pe forum-ul OR.XLO in care da datele de contact (nume, prenume, telefon) publice, explica ce s-a intamplat, iar X intervine si pune tot "PM-ul". Apar si niste A B C D E F G H -||- -||- care incearca sa-l faca sa inteleaga pe Y despre ce e vorba si ca X si-a facut treaba si a urmat tot parcusul unei garantii.

Y inafara sa puna datele de contact ale lui X il face si "penibil". Si totodata continua sa-l ameninte  si spune ca e posibil sa fie angajat OR.LEC.

X de cand au fost publicate datele lui a inceput sa fie contactat telefonic cu numar necunoscut in nenumarate randuri, chiar si la mijlocul noptii.

Acum intrebarea e: Cum te-ai simti X in aceasta situatie? 

X = om, care ca orice om normal are familie acasa.

X de cand primeste telefoane nu mai stie ce sa faca, el poate dovedi chestia asta.

------

Acum, hai sa-ti spun despre mine, teparul:

Acest tepar nu se poate numi vanzator, ci un vanzator-prieten. De ce? 

De fiecare data cand au fost probleme (carenaje ajunse sparte, piese disparute din colete, necompatibilitate, garantii) intodeauna s-a zbatut si niciodata cand s-a rezolvat nu a avut pretentia la absolut nimica, de genul: "scrie despre asta pe net", "dai si tu o bere", "da-mi 3 feedback-uri", etc.

Cu ar85gyl (singura garantie aici) crezi ca a fost totul usor? Da, ne-am ciondanit, suparat unul pe altul, totul fiind legat de perioada lunga de asteptare, dar pana la urma a inteles si totul s-a rezolvat. Acum pot spune ca suntem prieteni (sau nu stiu, suntem ar85gyl?) si inca colaboram placut :).

Teparul de care spui a primit telefon de la un user, numit Adrian, de pe forum intr-o zi si fiind rugat sa-l ajute intr-o situatie nasoala, fiind in Bucuresti si necunoscund pe nimeni fiind parcat i s-a taiat cauciucul. Acel tepar s-a dus dupa el cu cric, cheie de roti (nu avea absolut nimica la el) l-a ajutat sa-si ridice masina, dat roata jos si lasata in aer, iar teparul a plecat catre vulcanizare pentru a unfla si etc.

A aparut acest lucru pe internet? Acest lucru s-a intamplat anul trecut si poate fi confirmat de el daca doreste. 

Teparul asta pare de treaba. :)

Chiar daca suntem certati, sa zicem, oricand ai nevoie de ceva (nu neaparat piese) sau ai vreo problema in Bucuresti sau nu gasesti ceva, ma poti contacta, indiferent de situatia si cum se va termina asta. Nu iti voi spune niciodata "ca nu vreau sa mai aud de tine" ;).

Legat de: dumping, tva, piese pe vapor cu cutii oem, lucreaza la augsburg, el nu o sa mai vanda aici, etc, voi prefera sa nu raspuns si sper sa-mi fie respectata decizia. Pentru acest lucruri eu nu raspund pe forum. Pentru ca augsburg e in discutie, puteti trimite un mesaj la HR (orice firma are departament) sa vedeti daca lucrez acolo.

In caz ca vreun coleg ce are touring doreste sa achizitioneze un set de amortizoare KYB noi si vrea sa te ajute in situatia data sa te folosesti de actele lui, etc (cred ca intelegi despre ce vorbesc) sa stii ca te voi ajuta cu cea mai mare placere, tot la fel in orice situatie se va termina aceasta reclamatie. :)

Acesta va fi singurul meu post in care nu voi scrie: "Pentru orice alte informatii........ :)"

In caz ca am gresit cu ceva pe acest forum sau in situatia data, vreau ca adminii sa stie ca sunt total de acord cu decizia lor in cazul unei sanctiuni si nu voi contesta acest lucru in nici un fel.

Sper ca ai citit, ati citit tot ce am scris si nu primesc din nou un reply gen: "Vorba lunga, saracia omului."

O zi frumoasa,
Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit, si dupa spusele tale pari un sfant :) Multumesc pentru al 3-lea post si ultimul.

 

Ai primit telefoane la miezul noptii? Inseamna ca ai multi "prieteni" si clienti "multumiti". Crede-ma ca nu e vina mea. Datele tale au fost sterse de moderatori. Mai mult nu am ce sa fac.

 

Cat despre ajutorul tau, daca primeai inca un test de amortizoare de 20 de ron (dupa 2 luni de la montaj, inainte sa le dau jos), era totul ok?

 

Bun, acum aflam ca si cu alt user ai fost intr-o situatie conflictuala, legata de garantie.

 

E bine de stiut.

 

Daca tu erai corect cu actele, eu chiar nu aveam ce sa comentez, poate nici nu deschideam reclamatia.

 

Dar tu mereu te-ai ascuns in spatele unui user, iar nr de telefon pt "afaceri" pretinzi ca e personal, de aceea nu apare nicaieri. Firma ta, daca ai asa ceva, nu apare nicaieri.

 

Folosesti contul personal de banca, transparenta de niciun fel.

 

Deci solutia ta e sa astept un coleg cu touring care isi comanda amortizoare KYB spate ? :)

 

Ok, nu mai am nimic de zis. 

 

 

PS: Uita-te cum arata anuntul unui comerciant serios, de pe clubaudi. Sunt sigur ca vorbesc limbi straine, dar uita-te in atasament.

 

 

rally auto.JPG

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
On 20/06/2017 at 0:07 PM, pimP said:
Salutare,
Ma bucur sa aud ca ai fi avut initiativa de a dona amortizoarele.
 
Uite cum facem, propunerea mea, ultima:

Mi le donezi mie contra sumei de 300 RON [50%] (atentie, prin acest lucru NU impart vina, eu NU am nici o vina si am procedat corect cu un produs in garantie).

Dupa ce amortizoarele sosesc la mine, le voi dona mai departe (0 RON, nu voi cere nici transport) unui coleg ce are intr-adevar nevoie de ele.

Te rog sa tii cont ca atat costurile de transport tur-retur, cat si diferitele costuri de transport/diag/etc pana la Augsburg au fost suportate de mine. 

Am rugamintea, daca vrei, de data aceasta ca costul transportului sa fie suportat de tine. :)

O singura pretentie am, sa-ti ceri scuze colegilor ce i-ai luat putin la misto pentru ca unii dintre ei sunt colegi in varsta, de nota 10 si e pacat sa strici relatia cu ei pentru asa ceva.

Scuze, despre doua pretentii e vorba, dar asta fiind mai mica: sa spui drept ce s-a intamplat si sa spui pe fata, unii colegi s-au prins si se simt mintiti si iarasi e pacat.

In cazul meu sa stii ca nu am nici o pretentie sa-ti ceri scuze cumva, chiar daca m-ai jignit, m-ai luat la misto, mi-ai publicat date, etc.

In caz ca nu doresti sa faci nici unul dintre lucrurile de mai sus, sa stii ca te inteleg, dar cateodata e bine sa fi barbat si cinstit :).

Daca nu esti de acord cu propunerea mea, poti continua cu reclamatia ta la institutiile de care ai spus, iar daca doresti si ai nevoie de ajutor, pot sa ma interesez sa intri in audienta atat in Bucuresti, cat si in Sibiu, pentru a fi totul mai rapid.

In legatura cu reclamatia mea catre politie, sa stii ca nu am nici un interes sa-ti fac rau, sunt multe persoane de pe E39 care ma cunosc personal si pot confirma lucrul asta. Daca doresti sa te interesezi cam ce ai facut si despre ce e vorba, poti cauta pe internet mai amanuntit sau poti intreba la orice sectie de politie.

Doar iti recomand sa nu mai spui ca acelea nu sunt datele mele personale si respectiv ca nu lucrez legal, fac dumping, nu platesc chirie, angajati, samd.

Daca si la acest reply ma iei la misto, sa stii ca discutia noastra poate lua sfarsit aici.

Pentru orice alte info va stau la dispozitie cu placere!

PS: Am rugamintea ca Adi sau orice alte moderator/admin sa publice acest mesaj pe topic, sa redeschida topicul, pentru ca tu iti doresti TRANSPARENTA si ar fi frumos sa stie toata lumea.

O zi frumoasa,

Florin

 

 

On 20/06/2017 at 5:12 PM, increatul said:
Nu prea inteleg ce doresti, si nici nu am facut niciodata misto. Doar mi-am cerut drepturile.
Cat despre conditii, nu le inteleg. E ca si cum eu iti zic ca nu iti fac reclamatie la ANAF, daca de acum incolo oferi bon si factura la absolut toti clientii tai. Si nu numai atat, transparenta totala pe topic, datele firmei, unde te suna lumea, unde ai sediu, ce cont bancar pe persoana juridica ai samd. Plus scuze pentru toti clientii tai carora nu le-ai dat. In caz ca nu doresti, te inteleg. 
 
Si da, eu imi doresc transparenta totala, din partea mea sa se redeschida topicul. 

 

 

 

 

Dar nu inteleg ce scuze doresti colegilor, luv a zis ca posibil ca ar fi fost alte amortizoare pe masina in momentul testului, dupa care a inteles ca nu are cum sa fie asa.

Dar e ok, le-am pus iar pe masina, iar testul din nou confirma un procentaj mai prost decat daca trecuta.

 

 

Ca sa n-o mai lungim si tiganim, ori se deschide topicul si iti spui punctul de vedere, daca vrei sa iesi tu bine, altfel nu cred ca mai are cineva energia de inca 7 pagini, si nici moderatorii nu cred ca o sa mai permita.

 

 

 

On 20/06/2017 at 5:37 PM, pimP said:

Salutare,

Nu mai explic, ca tu vei sustine ca vreau sa ies eu bine.

Pe scurt: doresti ca amortizoarele sa intre la donatii (daca exista rubrica de asa ceva sau eventual la vanzare si pus titlu DONATIE) si asa vor putea fi folosite de un coleg care are nevoie. De livrarea lor ma voi ocupa eu, iar dupa cum am spus in postul anterior, costul va fi 0.

In topic doresc sa se anunte donarea lor, dar daca nu doresti sa se deschida topicul e okai din punctul meu de vedere.

In caz ca doresti sa procedam asa, imi poti lasa cont-ul, iar adresa de livrare o ai in mesajele anterioare, poti trimite prin ce curier doresti.

Multumesc,
Florin

 

 

On 20/06/2017 at 6:04 PM, increatul said:

Deci cum doresti sa facem, ti le trimit, imi virezi jumatate de suma, dupa care le trimiti tot tu mai departe prin donatie? 

Iar moderatorii sa anunte pe topicul cu reclamatia toata chestia?

Doar ca sa fie clar, sa inteleaga toata lumea.

 

On 20/06/2017 at 7:53 PM, pimP said:

Salut,

Da.

Poti trimite prin ce curier doresti, si plata transportului cum doresti, ramane la latitudinea ta.

Daca moderatorii doresc sa anunte sa o faca sau cum considera ei :).

 

On 20/06/2017 at 9:42 PM, increatul said:

Ok, de acord. Problema e ca sunt puse iar pe masina, am vrut sa le testez iarasi ca am mai schimbat ceva pe spate. In caz ca nu rezolv pana vineri, doar de luni ti le pot trimite.

Daca e ok asa, stabilim exact detaliile sapt viit.

 

Daca este vreun coleg care are 520d touring, si are nevoie de amortizoare spate, sa anunte pe topic sau sa ii scrie direct lui @pimP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Ai lipit un conținut cu formatare.   Elimină formatare

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...